Голова Газпрому вважає, що поставки газу з Європи в Україну нагадують “шахрайські схеми”

30 Березня 2013, 16:28

"Що стосується питання реверсних поставок газу з території Європейського Союзу в Україну. Ми добре знаємо про ці плани, але у нас є підозра, що ніяких реверсних поставок. Взагалі, де-факто – фізично газу не передбачається, передбачається використовувати "газпромівський" газ в якийсь віртуальний реверс", – сказав він.

"Тобто "газпромівський" газ заходить в Європу і тут же повертається на Україну. Він не просто так закачується: на кордоні робиться закольцовка, і на газовимірювальній станції показується, нібито, певні обсяги "газпромівського" газу в реверсному режимі поставляються до Європи, а відповідно – на європейський ринок. Це схеми, які нагадують якісь шахрайські схеми. З ними просто-напросто треба розбиратися", – сказав Міллер.

Він також повідомив, що спотові торгові майданчики газом в Європі є неліквідними.

"Якщо ми говоримо про Україну і надії України, що вона зможе закуповувати газ десь на спотових майданчиках в Європі, то сьогодні на всіх спотових майданчиках ціна газу вища, ніж за довгостроковими контрактами Газпрому. Буквально минулого тижня на торговельному майданчику Великобританії газ коштував $800 (за 1 тисячу кубометрів – Ред.). Наше розуміння і наше бачення – Україна спотових цін не витримає", – вважає глава Газпрому.

Нагадаємо, наразі Україна поставляє газ з Європи в рамках контракту з RWE через територію Польщі в реверсному режимі. У першому кварталі поточного року український газовий холдинг планує почати поставки газу з Європи через територію Словаччини та Угорщини.

Заступник голови правління "Нафтогаз України" Вадим Чупрун заявляв, що обсяги та умови поставок газу, який надходить в Україну з Європи у реверсному режимі, регулюватимуться щорічними контрактами.

Нагадаємо, за підсумками 2012 року, Україна скоротила імпорт газу, порівняно з 2011 роком, на 26,5% – до 32,939 млрд куб. м.