Голова Фонду держмайна захищає результати приватизації «Луганськтепловоза»

16 Червня 2010, 11:12

Олександр Рябченко вважає, що від продажу «Луганськтепловоза» виграло в першу чергу саме підприємство, повідомили Тижню в прес-службі ФДМУ

«Після повернення підприємства у державну власність, що відбулося ще при колишньому уряді, воно перебувало у досить невизначеній ситуації – знову почало страждати від відсутності замовлень, почали накопичуватися борги із заробітної плати, і насьогодні це дуже значна сума – 25 млн. грн., – заявив Рябченко.

За його словами, тепер ці проблеми лягають на плечі інвестора, і будуть вирішені в найкоротші терміни.

Голов ФДМУ вважаєи, що конкурс відбувся успішно.

«Ціна, яка склалася на конкурсі за пакет, не може радувати, але вона дость об’єктивна. «Луганськтепловоз» – це не ОПЗ і навіть не Укртелеком. Це підприємство, де багато проблем і багато боргів, тому й інвестицій потребує немало. Його стартова ціна була досить близько від тієї, яка очікувалась в результаті аукціону. Важливо, що у підприємства, яке має досить вузьку спеціалізацію і вузький ринок збуту продукції, з’явився не просто інвестор, а споживач його продукції», – пояснив Рябченко.

Нагадаємо, що Фонд державного майна визнав переможцем конкурсу із продажу 76% акцій холдингової компанії «Луганськтепловоз» (Луганськ) управляючу компанію «Брянський машинобудівний завод» (Росія), що запропонувала за цей актив 410 млн. гривень.

Між тим, представники опозиції розкритикували приватизацію «Луганськтепловоза», назвавши приватизаційній конкурс пародією на чесну і прозору приватизацію. Більше того, представники опозиційного уряду вважають, що результати конкурсу були завчасно сплановані.

У зв’язку з цим, прем’єр-міністр опозиційного уряду Сергій Соболєв впевнений, що таким чином країна повертається до старої системи приватизації, до якої крім п’яти-семи українських долучається і декілька російських «сімей»