Голова Фонду держмайна пообіцяв прямий ефір з аукціону по продажу ОПЗ

15 Червня 2016, 19:55

Процес продажу понад 99% акцій Одеського припортового заводу відбудеться у два етапи, а завершальну частину транслюватимуть у прямому ефірі. Про це розповів у ефірі «5 каналу» голова Фонду держмайна (ФДМУ) Ігор Білоус.

«Коротко поясню, як буде відбуватися сам процес. Він буде побудований в два етапи. Перший етап – це кваліфікація, коли зацікавлені сторони будуть подавати документи – хто вони, що вони, звідки в них гроші, і інформацію про своїх контролюючих акціонерів. Після кваліфікації і рішення кваліфікаційної комісії ті, хто будуть допущені, матимуть право продовжити свою роботу з документацією, інформацією, виїздом на місце, спілкуванням з менеджментом, роботу з юристом і так далі. Тут досить багато роботи, досить короткі терміни», – сказав Білоус.

За його словами, ті, хто ухвалять рішення про подальшу участь, унесуть заставу у 5% від початкової ціни на аукціоні на рахунок ФДМУ в Нацбанку.

«І прийняти участь безпосередньо в аукціоні 26 липня. Переможець протягом семи днів з дати аукціону підписує договір купівлі-продажу, який повинен бути погоджений попередньо, тому що всі учасники будуть давати свої корективи в договір купівлі-продажу. І потім ми, на свій розсуд, внесемо те, що вважаємо за потрібне, і не внесемо те, що вважаємо зайвим. І будемо пропонувати на загальний розгляд один варіант договору купівлі-продажу – це так, щоб усі були в рівних умовах. І після підписання договору купівлі-продажу десь приблизно 30 днів на завершення угоди – це купівля фактично компанії, тобто обмін грошей на акції», – сказав він.

На уточнююче запитання про можливість організації прямого ефіру з аукціону Білоус відповів ствердно.

«У прямому ефірі, нічим не буде відрізнятися від «Криворіжсталі» ( у 2005 році відбувся аукціон з продажу раніше націоналізованої Криворіжсталі, який транслювали у прямому ефірі – Ред.). Я думаю, що ми покращимо навпаки тільки, скажімо так, огляд цієї події. Тому що це, безумовно, буде дуже цікава подія, безпрецедентна після «Криворіжсталі». Але я хотів би, щоб ми частіше такі події робили, не раз на 10 років. Я думаю, всі цього хочуть», – додав голова ФДМУ.

Нагадаємо, у грудні в Фонді держмайна заявили про 20 потенційних інвесторів Одеського припортового заводу.

Також нагадаємо, раніше голова Фонду державного майна Ігор Білоус заявив, що очікує отримати за 99,7% акцій Одеського припортового заводу близько $500 млн, тоді як директор підприємства оцінював його в $600-620 млн.