Голова ФДМУ назвав австрійців, які купили «Укртелеком»

18 Березня 2011, 11:25

«Я зачитаю прізвища громадян які, в кінцевому вигляді є власниками пакету акцій: Гольдшайдер Пітер – 24%, Гольдшайдер Бріджит – 23,5%, Вурмбьок Густав – 24%, Вурмбьок Марина – 23,5%, Ляндшутцер Франс – 5%. Це громадяни Австрії є, як фізичні особи, якщо простежити всі компанії, зараз покупцями, через юридичні особи, «Укртелекому», – сказав Рябченко.

Він пояснив, що ці люди вказані у документах, які подані були на купівлю «Укртелекому», «інших немає і не може бути».

«Покупець (ЕСУ) належить кіпрській компанії (EPIC Telecom Invest Ltd), кіпрська компанія належить австрійській компанії (EPIC), а австрійська компанія належить 5 громадянам Австрії», – сказав він.

«Якщо щось буде змінено, то ФДМУ повинен погодити купівлю-продаж, якщо хтось продасть пакет акцій «Укртелекому» іншому», – сказав Рябченко, припустивши, що покупець придбав компанію за рахунок кредитних коштів. 

Він додав, що ця компанія не нова і відома. «У неї є капітали і підприємства у Чехії, Словаччині, Сербії, Австрії, Хорватії. Ця компанія працює на ринку телекомунікації здебільшого, як радник. Як покупець вона виступила уперше, але виступала, як учасник купівлі, і в Сербії і в інших державах», – додав Рябченко. 

Нагадаємо, 11 березня поточного року Фонд держмайна України підписав договір купівлі-продажу з дочірньою компанією фонду ESU на придбання 92,79% акцій ВАТ «Укртелекому» як з єдиним претендентом.

Того ж дня колишній голова Фонду державного майна України, перший заступник голови спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації Олександр Бондар заявив, що реальним власником «Укртелекому» стане людина, наближена до президента України.

За декілька днів до подачі заявки на придбання "Укртелекому" 100% статутного фонду ESU перейшли від фонду Epic Advisors Ltd, що належить австрійцям, у власність недавно створеної на Кіпрі фірми Epic Telecom Invest Ltd.

У грудні 2010 року, ЗМІ писали, що «ЕСУ» може виконувати замовлення бізнесмена Ріната Ахметова.

Згідно з оцінкою 92,79% акцій ВАТ «Укртелеком», наданої ТОВ «Консалтингова фірма «Острів», вартість цього пакета акцій «Укртелекому» становить 10 млрд. 575,1 млн. грн. Експертна оцінка перевищує стартову ціну акцій ВАТ «Укртелеком» на 75 млн. грн.