Голова Антикорупційної прокуратури назвав бажану зарплату працівників відомства

14 Грудня 2015, 08:57

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький переконаний, що прокурори його відомства повинні отримувати зарплату не менше 50 тис. грн на місяць. Про це він заявив у телеефірі каналу «Інтер».

«У середньому пересічний прокурор антикорупційної прокуратури, конкурс на яких ми запланували оголосити вже 15 грудня і з 16 грудня розпочати прийом документів, повинен заробляти не менше 50 тис. грн на місяць. Це оклад плюс всі надбавки. Ця сума, гадаю, достатня, щоб показати реальні результати в боротьбі з корупцією», – сказав він.

Холодницький також зазначив, що можна по-різному оцінювати, чому в проекті бюджету на 2016 рік не заклали кошти на антикорупційну прокуратуру.

«Я зараз не готовий коментувати це питання, оскільки є різні думки. Можливо, це і якась спроба заблокувати роботу антикорупційної прокуратури, антикорупційного бюро і тих органів, роботу яких давно чекає все українське суспільство», – припустив він.

За його словами, генеральний прокурор України Віктор Шокін піднімав цю проблему ще до обрання керівника антикорупційної прокуратури, і 23 листопада він звернувся до прем'єр-міністра Арсенія Яценюка з інформацією, де було розписано «до копійки», скільки необхідно коштів.

«Цей орган може бути незалежним тільки тоді, коли буде фінансуватися окремим рядком в бюджеті. Тому що не можна боротися з корупцією, отримуючи $220 зарплати», – підкреслив прокурор.

Він вказав, що якщо депутати не встигнуть прийняти державний бюджет в 2015 році, то Спеціалізована антикорупційна прокуратура фінансуватиметься як «звичайний» департамент ГПУ з «їх звичайними» зарплатами.

Як повідомлялося, у проекті держбюджету на 2016 рік немає пункту про фінансування САП.