Голова АМКУ: Мережі АЗС, що одночасно підняли ціни на пальне, поки порушниками не визнано

1 Квітня 2016, 11:41

Антимонопольний комітет України поки що не визнав порушниками операторів ринку нафтопродуктів WOG, OKKO, Shell, SOCAR, «Альянс Холдинг», «Параллель-М ЛТД», стосовно яких від січня цього року здійснюється перевірка а фактами спільних антиконкурентних дій у питанні цінової політики. Про це в ексклюзивному інтервю «Тижню» розповів голова АМКУ Юрій Терентьєв.

«Поки що названих операторів порушниками не визнано. На розгляді — кілька справ, які комітет розпочав іще в середині 2014 року (щодо стрімкого зростання цін у певних операторів під час гострої девальвації). Півтора року стійким є тренд зниження ціни на нафту, на світових ринках вона суттєво й динамічно подешевшала. Натомість основні оператори українського ринку тримають однакові ціни, які не коливаються разом із міжнародними трендами. Цей факт є причиною розслідування АМКУ», — повідомив він.

За словами Терентьєва, щоб констатувати порушення, треба розуміти, зумовлені однакові дії тими самими причинами чи ні. Для цього АМКУ направив інформаційні запити до суб’єктів. Відповіді були отримані два тижні тому. Зараз вони аналізуються.

«Думаю, протягом квітня все буде з’ясовано», — сказав голова АМКУ.

Також він розповів, які заходи передбачені законодавством щодо порушників.

«Щодо відповідальності за порушення: з одного боку, це зобов’язання його припинити й уникати певних неконкурентних дій надалі. Із другого — надвисокі штрафні санкції (українське законодавство у цьому подібне до норм Європейського Союзу). Максимальний штраф — до 10% від доходу за попередній рік. Але в даному випадку про це не йдеться», — повідомив Терентьєв.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»