Голосування до Держдуми РФ у диппредставництвах в Україні розпочалось під посиленою охороною

18 Вересня 2016, 10:39

Ділянки для голосування на виборах до Держдуми в посольстві Росії у Києві відкрилися о 08:00. Будівля знаходиться під посиленою охороною співробітників правоохоронних органів України. Станом на 09:00 проголосувало близько 20 осіб.

Біля будівлі генерального консульства Російської Федерації в Одесі станом на 08:00 присутні близько 20 співробітників Національної поліції України.

У Генеральному консульстві РФ в Харкові також вчасно розпочалось голосування. Біля будівлі консульства і прилеглих до нього вулицях вжито підвищені заходи безпеки: багато поліцейських і бійців Національної гвардії України. Крім того, вулицю патрулюють кінологи з собаками.

Вхід до будівлі – тільки за паспортом громадянина РФ. Люди, які хочуть голосувати, передають документи співробітнику консульства, він забирає документи і йде.

Після перевірки ручним металошукачем і після 5-10 хвилин очікування людина може зайти всередину. Від спілкування з пресою співробітники Генконсульства у Харкові категорично відмовляються.

Генеральне консульство РФ у Львові працює, однак відсутні будь-які ознаки того, що в ньому відкрилася виборча дільниця.

За даними російської Центральної виборчої комісії, всього відкрито близько 97 тисяч ділянок, у тому числі 372 – за кордоном. Вибори закінчаться сьогодні о 21:00 за місцевим часом у найзахіднішому регіоні Росії – Калінінградській області, після чого ЦВК почне оголошувати результати голосування.

Парламентарії Росії обираються за змішаною системою: 225 депутатів – за списками політичних партій, 225 – за одномандатними округами. Для проходу в Думу партіям доведеться набрати більше п'яти відсотків голосів.

Виборча кампанія триває і на території окупованого Росією Криму.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко доручив МЗС проінформувати керівництво Російської Федерації про неможливість проведення виборів до Держдуми Росії на українській території.

У МЗС заявили, що проведення виборів депутатів Держдуми у приміщеннях російських диппредставництв на території України можливе виключно після відмови російської сторони від проведення виборів на окупованих територіях, проте Кремль заявив, що не братиме ці вимоги до уваги.