Голомва МЗС Литви прокоментував затримання Саакашвілі

11 Грудня 2017, 11:57

Затримання екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі є внутрішньою справою України, яка має бути вирішена законним шляхом. Про це 11 грудня заявив у Брюсселі міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс.

"Що стосується Саакашвілі – то це внутрішня справа України і ми віримо й сподіваємося, що вона буде вирішена в законних рамках. Мої очікування від суду такі: ми сподіваємося, що судова система діятиме якнайкраще, так як це має бути в системі верховенства права", – наголосив Лінкявічус.

При цьому він висловив сподівання, що українська судова система пройде і це випробування.

"Це буде черговим тестом, але сподіваюся, питання вирішиться", – зазначив Лінкявичус.

Водночас він зауважив, що нинішня ситуація у сфері боротьби з корупцією є викликом для України, рівноцінним російській агресії.

"Це дуже болюча справа для України і дуже важливий виклик. Поруч із агресією Росії щодо України, корупція там є ворогом номер два і навіть рівноцінною цій агресії", – вважає Лінкявічус.

Раніше повідомлялось, у понеділок, 11 грудня, колишнього голову Одеської облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі привезли до Печерського райсуду Києва.

Нагадаємо, ввечері 8 грудня стало відомо про затримання Саакашвілі. Екс-заступник генерального прокурора Давид Сакварелідзе заявив, що політика затримали й везуть в управління СБУ.

Згодом генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що Саакашвілі затримали згідно постанови про розшук.