За мусульманським звичаєм, взуття вважається чимось нечистим, брудним та таким, що принижує гідність, тому його залишають перед входом у мечеті перед молитвою. Відповідно, метання взуття є проявом презирства.
Великого резонансу набув випадок у 2008 році, коли іракський журналіст жбурнув у президента США Джорджа Буша свій черевик. З початком протестів, які прокотилися арабським світом цього року, взуттєві демонстрації відбулися в Єгипті, Ємені, Лівії, де демонстранти висловлювали своє незадоволення, знімаючи взуття та показуючи підошви.
Загалом, взуття у протестах використовувала комуністична партія Туреччини, яка у 2008 році протестувала під посольством США в Анкарі; демонстранти у Лондоні 2009 році, які закидали Даунінг-стріт — вулицю в центрі Лондона, на якій знаходиться резиденція прем'єр-міністра, щоб висловити свою незгоду щодо бомбардування Ізраїлем Сектору Газа; та у 2011 році в Єгипті, коли на площі Тахрір демонстранти роззулися під час виступу тодішнього ще президента Хосні Мубарака.
Оригінальними способами протесту відзначилась і Європа. Так, у 2008 році під час церемонії нагородження за соціальну діяльність британець Ден Гласс приклеїв себе до британського прем’єра Гордона Брауна. Будучи активістом екологічної організації Plane Stupid, яка бореться за захист навколишнього середовища, та виступаючи тоді проти будівництва третьої злітної смуги в аеропорту Хітроу, Гласс намастив долоню супер-клеєм і потиснув руку прем’єру.
Оригінальністю відзначився також протест фермерів країн ЄС. У 2009 понад 2 500 фермерів зібралися у Брюсселі, протестуючи проти падіння цін на молоко. Демонстранти обливали поліцейських молоком прямо з вим’я корів, а потім закидали поліцію сіном. Тоді фермери вимагали допомоги від держави, оскільки були змушені продавати молоко за цінами нижче собівартості.
У Південній Кореї у 2006 році фермер та бджоляр Ан Санг-гуй виступив разом із своїми бджолами проти претензій Японії на острови Ліанкур – території Південної Кореї. Активіст вкрив своє тіло 187 тис бджіл, які символізували 187 кв.м. згаданої території.
В тій же Південній Кореї у 2004 році відбувся масовий протест працівниць сфери «сексуальних насолод». Кілька тисяч повій вийшли на сидячий протест проти нового закону, який забороняв даний вид діяльності. Більшість жінок були у масках, щоб приховати своє обличчя. Аналогічний протест відбувся у 2007 році.
Щорічно відбуваються також всесвітні протести «Голі на велосипедах» проти нафтової залежності, збільшення виробництва автомобілів, негативних соціальних та екологічних чинників.
Востаннє голий протест відбувся 22 червня 2011 року і охопив майже усі країни світу. Зокрема, Мексику, Бельгію, США, Грецію, Іспанію та Китай. В останній голих протестувальників заарештували.
Як відомо, у Білорусі опозиція постійно змінює форми протесту. Зокрема, жителі країни щосереди збиралися на головних площах своїх міст і мовчки або оплесками висловлювати протест. Ще однією формою протесту стало масове блокування автомобілістами руху транспорту в Мінську.