Цьогорічний «ГогольFest» має кілька особливостей: фестиваль проходитиме не в «Мистецькому Арсеналі», а на Кіностудії імені Довженка; має серйозний театральний ухил, а також нововведення – VAP програму (Visual Art Projects) – так званий відеоарт, інсталяції, створенні спеціально на замовлення імпрези. Тиждень зробив підбірку потенційно найкращого театрального продукту ГогольFestу.
4 вересня
«Щуролов»
Прем’єра Дмитра Богомазова і його експериментального театру «Вільна сцена». «Щуролов» – моновистава у форматі «живої книги», поставлена за однойменним оповіданням Алєксандра Ґріна. Просочений декадентськими та сюрреалістичними мотивами текст озвучить актор театру ім. Франка Олександр Форманчук, а ілюструватимуть живу химерну книгу малюнки в режимі реального часу, зроблені на основі безрадісних похмурих офортів Гойі «Капрічос».
4 вересня
«Король Лір»
Вистава Львівського академічного театру ім. Леся Курбаса. У створених Марією Сашиною абстрактних декораціях чітко проглядаються риси Аравійської пустелі – шматки тканини рясно спадають згори й застилають підлогу, покривають тіла акторів. Побачити харизматичних курбасівців у не менш харизматичній виставі – трагедії на межі гротеску можна буде 4 вересня о шостій вечора на Кіностудії ім. Довженка.
4 вересня
Шоу-відкриття
Грандіозне шоу на майдані Незалежності слугуватиме за офіційне відкриття ГогольFestу. Каталонська трупа «Ла Фура дель Баус» в особі Юргена Мюллера, свого постійного учасника й постановка, покаже разом із театром «ДАХ» грандіозні фантазії та метафори на головній площі столиці. Ляльки-гіганти, хитромудрі конструкції, лазерне шоу та безліч інших вуличних чудес сплетуться під запальні ритми «ДахиБрахи» в мега-івент о 21:00.
6 вересня
«Едіп. Собача будка»
О 14.00 – вистава «Едіп. Собача будка» Владислава Троїцького є однією з найсуперечливіших, але однозначно найцікавіших подій вересня. Вона складається з двох частин. Перша, текстівки до якої написав режисер Клім, відбувається в клітці, під ногами глядачів. Там, зігнувшись удвоє, актори живуть у недвозначному світі-перевертні, де хамство й бидлота «править бал», а наляканий народ тільки прибирає, їсть і навіть миється по команді. Ну, а друга – власне «Едіп» – усім відома.
8 вересня
«Квартет-а-тет»
На нову, показану лише влітку й лише за кордоном роботу українського контемпорарі шоу-балетмейстера Раду Поклітару треба сходити, бо так велить естетський обов’язок, а також почуття краси та гармонії. Цей одноактовий балет Поклітару створив на замовлення ейндховенського «Парк-театру», музику для нього зробив голландський композитор Ад Маас, написавши квартет для чотирьох віолончелей. Виставу покажуть о 21.00 на Кіностудії ім. Довженка, у 8-му павільйоні.
9 вересня
«Граємо Чонкіна»
Прем’єру Театру на Лівому березі покажуть о 19:00 у його рідному приміщенні. Це чудова хуліганська акторська робота за романом-анекдотом Владіміра Войновіча «Іван Чонкін». За інсценізацію та постановку твору 1970-х років узявся весь зірковий склад театру, і робить це з величезним задоволенням. Річ у тім, що кожна вистава має багато місця для акторської імпровізації, а це робить її аж ніяк не схожою на попередні, тут режисери-актори спробували втілити принципи, виведені Михайлом Буткевичем, – ігрового театру.
11 вересня
«Куди подує вітер»
Побачити виставу Театру на Лівому березі можна буде о 19:00. Остання робота Олексія Лісовця за твором нобелівського лауреата Луїджі Піранделло. З вітальної розвеселої п’єси Лісовець зробив майже трилер на тему сучасного падіння моралі та етики, зокрема в нашій державі. Замість Італії, якої-небудь Сицилії, перед нами постає яка-небудь Сербія, де всі жарти розкутої італійської душі скуті суровим слов’янським менталітетом. Головну роль гульвіси-хулігана Ліоли, в якого сумління не ворушиться навіть у мізинці лівої стопи, блискуче грає Віталій Салій.
12 вересня
«Життя вдалося»
Торік вистава Театру Док здобула найвищу театральну нагороду Росії й стала найсуперечливішою подією російської театральної премії «Золота маска» 2009 року. Поставлена Михайлом Угаровим за п’єсою Павла Пряжка, якого називають «безумним білорусом». Останній його твір, трагедія мови, трагедія висловлювання, «Життя вдалося» – це любовний трикутник на тлі безбожних пиятик і страшного вульгарного весілля, весільної маршрутки й повного розчарування. Вистава відбудеться о 17:00.