Світовий конгрес українців (СКУ) розпочав адвокаційну кампанію, щоб підтримати Україну напередодні критично важливого Глобального саміту миру. Захід запланований на 15-16 червня 2024 року на курорті Бюрґеншток неподалік міста Люцерн, що у Швейцарії.
СКУ закликає українські громади по всьому світі звернутись до своїх урядів та лідерів із пропозицією взяти участь у зустрічі, яку спільно організовують Швейцарія та Україна. Для цього розроблено зразок листа, який громади зможуть використовувати, а також коротку довідку про цей захід.
«Ми закликаємо уряд кожної миролюбної країни світу долучитись до Глобального саміту миру, а наші громади – переконатись, що високі представники їхніх країн будуть присутні у червні на критично важливому заході на курорті Бюрґеншток.
Під час нашої нещодавньої зустрічі президент Володимир Зеленський наголошував наскільки важливим є цей саміт для закінчення війни і встановлення справедливого миру в Україні. Лише об’єднавши зусилля усього цивілізованого світу, зможемо зупинити російську державу-агресора!” – наголосив президент СКУ Павло Ґрод.
Мета Глобального саміту миру – створити форум для діалогу на високому рівні щодо шляхів досягнення всеосяжного, справедливого та міцного миру для України відповідно до міжнародного права та Статуту ООН. Учасники саміту також зосередяться на обговоренні Української формули миру (інша назва – Формула миру Зеленського).
Запрошення для участі в Глобальному саміті миру розіслані понад 150 країнам та міжнародним організаціям світу.
На 9 травня 2024 року участь у Глобальному саміті миру підтвердили лідери Бельгії, Данії, Іспанії, Кабо-Верде, Латвії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Словаччини, Франції та Фінляндії.
Російська Федерація участі у заході брати не буде – її запрошувати не планують. Однак РФ вже робить і робитиме усе можливе, щоб зірвати проведення заходу або переконати світових лідерів утриматись від участі у саміті.
Водночас, припинення російської військової агресії проти України і страждань її народу на основі справедливості та поваги до міжнародного права має вирішальне значення для стабільності та добробуту усього світу.