Глобальний фонд боротьби зі СНІДом призупиняє свою діяльність

24 Листопада 2011, 15:32

Організація заявила, що продовжуватиме надавати підтримку 400 програм з лікування та профілактики СНІДу більш як в 100 країнах світу, проте більше не буде оплачувати збільшення кількості пацієнтів та послуг. «На даний момент ми не можемо сприяти розширенню цих програм», – зазначив директор з зовнішніх відносин Крістоф Бенн.

«Це складне рішення для країн, в яких передбачається зростання кількості хворих на СНІД», – зазначила представник фонду Джоан Картер. Водночас, вона зазначила, що таке рішення посилає неправильний сигнал країнам, які розвиваються, оскільки тепер вони повинні будуть самі боротися з епідемією.

Фонд також вирішив більше не надавати гранти Китаю, Росії, Мексиці та Аргентині зважаючи на те, що ці країни мають власні кошти на здійснення таких програм.

Загалом Глобальний фонд витратив близько $15 млрд з моменту його створення в 2002 році, в тому числі $2,8 млрд цього року. Майже всі його гроші надходять із західних промислово розвинених країн, серед яких найбільшим благодійником є США. Гроші розподіляються на конкурсні гранти в нужденні країни.

Близько 14,2 млн осіб з країн з низьким та середнім рівнем доходу мають право за медичними показаннями на лікування за допомогою антиретровірусних препаратів від СНІДу. Щонайменше 6,6 млн осіб у світі отримують наразі лікування, з них лікування 3,2 млн хворих оплачує Глобальний фонд.

Фонду необхідно 7 млрд дол для оплати вже наданих на цей рік грантів і він  зобов'язався їх покрити. Разом з тим, рішення про припинення надання нових грантів було прийнято через європейську фінансову кризу, яка змусила багато країн зменшити свої виплати фонду. Так Італія, яка була великим прихильником фонду на початку його роботи, зобов’язалась платити €130 млн на рік в 2009 та 2010, проте, так не виконала свою обіцянку. Іспанія зобов’язалась платити $ 200 млн. в 2010 році, але зменшила свій внесок до $ 134 млн., на 2011 та 2012 нічого не обіцяла.