Глава Верховної Ради підписав закон про електронне декларування

11 Березня 2016, 20:59

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман в п'ятницю підписав закон про внесення змін до закону "Про запобігання корупції" (щодо роботи електронної системи подачі і оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) (№3755). Про це свідчать дані на сайті парламенту.

"11.03.2016 – закон підписаний головою Верховної Ради України. 11.03.2016 – закон спрямований на підпис президентові", – сказано в тексті.

Закон про електронне декларування – один з чотирьох законів з "безвізового пакету", необхідних для отримання Україною безвізового режиму з Європейським Союзом. Верховна Рада прийняла його 16 лютого з поправками ініціатора документа – позафракційного народного депутата Вадима Денисенка.

Відповідно до законопроекту, електронна система надання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій в державі або в органах місцевого самоврядування, запрацює вже в 2016 році.

Відповідно до внесених з голосу змін до статті Кримінального кодексу, надання недостовірної інформації при декларуванні буде каратися позбавленням волі на строк до двох років із забороною обіймати відповідні посади на строк до трьох років. За словами В. Денисенко, дана стаття КК вступає в силу з 1 січня 2017 року.