«Назавжди Святіший Отець увійде в історію і нашої церкви, і українського народу як той, хто беатифікував мучеників комунізму. Своєю повагою до української землі і її такої жахливої історії, а також величезного свідчення християнських мучеників і героїв християнського життя, він підкреслив, що це величезний скарб церкви», − наголосив він.
На думку Блаженнішого Святослава, дуже часто тих людей, які справді залишилися добрими християнами, зневажливо висвітлювали в українській пресі – як тих, хто, можливо, не зрозумів історичного моменту.
«Це був дуже потужний жест», − пояснив предстоятель церкви.
За спостереженнями Глави УГКЦ, своїм візитом в Україну у 2001 році Папа Іван Павло ІІ зламав суспільні стереотипи:
«Було помітно, як у перший день перебування Папи у Києві люди начебто з певною недовірою ставилися до нього – не дуже було видно людей на вулицях, коли він проїжджав. Однак коли Святіший Отець вже від’їжджав з Києва, то люди масово вийшли на вулиці проводжати його. То був дуже яскравий злам стереотипу у простих українців», − заявив Блаженніший Святослав.
На думку предстоятеля УГКЦ, після візиту Папи риторика і тональність висловлювань на його адресу цілком змінилася, бо дуже багато людей в Україні по-новому відкрили для себе церкву.
«Не йдеться про конфесійне значення цього відкриття – католицька, латинська чи греко-католицька, а про роль і місце духовного життя не тільки в житті громадянина, а й суспільства як такого», − наголосив Глава церкви.
«Пригадую, одна бабця мені сказала (це було у Львові): «Тепер комунізм до України не повернеться, тому що Папа своєю ногою ступив на українську землю», − зазначив Блаженніший Святослав.
Водночас Глава УГКЦ Церкви висловив жаль, що сьогодні є певні сили, які намагаються дискредитувати Папу Івана Павла ІІ і, називаючи себе греко-католиками, навіть прямо виступали проти його беатифікації. Йдеться про секту так званих «підгорецьких отців», які самі виступили проти беатифікації Івана Павла ІІ та ще й закликали до цього весь світ.
«Очевидно, що це певною мірою намагання атакувати нашу церкву», − підкреслив Глава УГКЦ.
«Думаю, що беатифікація дасть новий поштовх для популяризації Блаженнійшого Івана Павла ІІ і розвитку Католицької церкви на теренах України», − підсумував Блаженніший Святослав.
Нагадаємо, що 27 червня 2001 року Папа Іван Павло ІІ під час візиту в Україну беатифікував 28 церковнослужителів УГКЦ. Декрети мучеництва, героїчних чеснот і чуд духовних осіб та мирянина УГКЦ були проголошені 24 квітня 2001 року у Ватикані у присутності Папи Івана Павла ІІ. Декретом у Ватикані було стверджено мучеництво 26 із них.
Як повідомлялося, 1 травня у Ватикані Папа Римський Бенедикт XVI зачислив до лику блаженних Католицької церкви свого попередника Івана Павла ІІ.