"Уже зараз я впевнений у тім, що проблема легітимності буде існувати. При цьому є зміст розрізняти легітимність внутрішню й зовнішню. По-перше, у країні існує два протилежних політичних табори. І опоненти сприймають один одного не як просто опоненти, а нерідко – як вороги. Отже, той, хто програє, не прийме оголошені результати й буде стверджувати, що вибори були сфальсифіковані", – зазначив Шаповал.
Він пояснив можливе невизнання результатів виборів у Раду за кордоном тим, що певна частина міжнародних експертів на рівні підсвідомості запрограмована на те, щоб визнати вибори не зовсім легітимними.
Шаповал також виразив внутрішню готовність до негативної оцінки виборів Ради.
"З огляду на всі ці фактори я внутрішньо готовий до того, що як би ЦВК не намагалася провести вибори відповідно до закону, які б зусилля при цьому не докладала, оцінки можуть бути негативними. Однак, за великим рахунком, ЦВК потрібна не позитивна, а об'єктивна оцінка", – підкреслив голова ЦВК.
Крім цього, Шаповал зазначив, що комісія прагне провести вибори так, щоб за їхніми результатами Україна виглядала гідно.
Нагадаємо, в інтерв’ю Тиждень.ua голова комітету з іноземних справ Європарламенту, депутат від Європейської народної партії Ельмар Брок заявив, що без участі опозиційних політиків парламентські вибори в Україні не можуть бути розцінені як прозорі та чесні.