Глава ЦВК не виключає дострокової відставки двох київських ОВК

Акценти
2 Листопада 2012, 14:43

Шаповал відзначив, що «спроби Центрвиборчкому вплинути на ситуацію, на жаль, виявилися не настільки ефективними, як ми сподівалися».

«Хоча в окремих випадках, зокрема в Києві, ЦВК, не виключено, буде змушена брати ініціативу на себе й достроково припиняти повноваження окружкомів на 211-му і 223-му округах, якщо їх робота не буде розблокована. Можливі й інші варіанти», – сказав він.

Голова ЦВК підкреслив також, що застосування сили на виборах є абсолютно неприпустимим.

«На жаль, з різних округів приходить інформація про спроби псування або знищення бюлетенів і про спробу підробити протоколи комісій. Вважаю, якщо інформація знайде підтвердження, це вимагатиме негайного порушення кримінальних справ і відповідного реагування з боку правоохоронців», – підкреслив Шаповал.

Разом з тим, за його словами, слід утриматися від категоричних заяв поки не буде детально проаналізована ситуація на кожному із проблемних округів.

Крім того, Центрвиборчком вніс зміни до складу двох окружних виборчих комісій.

Як повідомлялося, зокрема, в ОВК № 197 у Черкаській області, де борються висуванець «Батьківщини» Леонід Даценко й самовисуванець Богдан Губський, змінені секретар і один член комісії.

А в окружкомі № 216 (Київ), де боротьба відбувалася між кандидатом від «Батьківщини» Ксенією Ляпіною і самовисуванцем Олександром Супруненком, замінені три члени комісії, у тому числі й секретар.

Нагадаємо, заступник голови Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна не виключає, що ЦВК не встановлюватиме результати виборів у проблемних одномандатних виборчих округах. 

90