Глава спецслужб Німеччини звинуватив РФ у кібератаці на електромережі

20 Червня 2018, 22:30

Глава Федерального відомства з охорони конституції Німеччини Ханс-Георг Масен заявив, що Росія відповідальна за масштабну кібератаку на німецькі електромережі та енергетичні компанії. Про це в середу, 20 червня, повідомляє DW.

 

"Почерк злочинців – насправді лише один з індикаторів, що вказують на те, що атаку могли контролювати з Росії", – зазначив він.

 

Водночас деталей розслідування Масен не повідомив.

 

Як повідомлялося, глава комісії Бундестагу з контролю за діяльністю спецслужб Армін Шустер заявив, що хакерська атака на урядову мережу Німеччині все ще триває. 

 

Раніше депутати німецького Бундестагу завили про вимогу від федерального уряду чітких пояснень щодо атаки російських хакерів у цифрові мережі уряду Німеччини. 

 

Нагадаємо, 28 лютого стало відомо, що група хакерів Fancy Bear (APT28), діяльність якої пов'язують з Росією, здійснила кібератаку на комп'ютери Міністерства закордонних справ та Міністерства оборони Німеччини, впровадивши шкідливе програмне забезпечення.  За інформацією німецького агентства dpa, хакери, ймовірно, розмістили шкідливе програмне забезпечення в ключовій урядовій мережі. Працівники служби безпеки виявили слід атаки в грудні 2017 року. У МЗС Німеччини підтвердили цю інформацію. За даними ЗМІ, унаслідок атаки хакерам вдалося проникнути в так звану "Інформаційну мережу Берлін-Бонн" (IVBB), яка використовується Відомством федерального канцлера Німеччини, федеральними міністерствами та службами безпеки, а також Бундестагом та Бундесратом.