Глава ООН оголосив “надзвичайну кліматичну ситуацію”

27 Серпня 2019, 09:42

Генеральний секретар Організації об’єднаних націй (ООН) Антоніу Гутерреш на саміті «великої сімки» підкреслив, що приїхав на зустріч світових лідерів задля мобілізації політичної волі для участі в організованому ним Саміті з клімату, який відбудеться у вересні в Нью-Йорку «на полях» Генасамблеї ООН. Про це 26 серпня повідомили Новини ООН.

 

«Згідно з даними Всесвітньої метеорологічної організації, рівень концентрації вуглекислого газу в атмосфері досяг найвищої позначки за всю історію людства: такий рівень концентрації CO2 існував 3-5 мільйонів років тому, тоді і температура була значно вищою, і рівень морів був від 10 до 20 метрів вище», – сказав Генсек.

 

Він нагадав про стрімке танення льоду в Гренландії. Тільки в липні там розтануло 179 мільярдів тонн льоду. Одночасно пожежі в Сибіру, на Алясці, в Канаді, в Гренландії за полярним колом і в Амазонії в червні і липні цього року привели до викидів десятків мегатонн вуглекислого газу в атмосферу.

 

«Усе, що відбувається – це надзвичайна кліматична ситуація. Сьогодні вона набагато гірша, ніж у Парижі (на момент прийняття Паризької угоди щодо клімату в 2015 році – ред). І наукові дані це підтверджують. Як відзначають експерти Міжурядової групи зі зміни клімату, ми повинні утримати підвищення температури в межах 1,5 градусів за Цельсієм кінця століття, досягти нульового рівня викидів вуглекислого газу до 2050 року, на 45 відсотків скоротити викиди парникових газів до 2030 року», – заявив глава ООН.

 

Він підкреслив, що країни повинні докладати більше зусиль для виконання Паризької угоди. Багато з даних у Парижі обіцянок щодо боротьби зі зміною клімату не виконуються, зазначив Гутерріш. Більш того, заходів, передбачених цією угодою, вже недостатньо, заявив Генеральний секретар.

 

«Саміт «великої сімки» – прекрасна можливість звернутися до міжнародного співтовариства… Країни «сімки» повинні стати прикладом для інших країн», – сказав глава ООН.

 

Як повідомлялося, 26 серпня лідери країн "великої сімки" домовилися надати логістичну та фінансову допомогу в боротьбі з пожежами в тропічних лісах Амазонки.