Глава нацбезпеки Польщі про Зеленського: українська демократія – непередбачувана

3 Квітня 2019, 14:20

Голова Бюро національної безпеки Польщі Павел Сольох відреагував на результати першого туру виборів президента України, заявивши, що специфікою української демократії є "непередбачуваність". Про це йдеться в інтерв'ю польському радіо Tok FM, передає портал wpolityce.pl.

 

Зокрема, на запитання про президентські вибори в Україні, Сольох зауважив, що Польща "хоче, як і партнери з НАТО, Європейського Союзу, аби Україна була суверенною і демократичною". На його думку, нині "безсумнівно так є".

 

Водночас говорячи про результати першого туру та перше місце у ньому коміка Володимира Зеленського, Сольох наголосив, що специфікою української демократії є "непередбачуваність".

 

 

Своєю чергою, на запитання про те, яке ставлення Зеленського може бути до Росії, Сольох відповів, що в Україні "після Помаранчевої революції і Майдану" українська ідентичність "будується на конфлікті з Росією".

 

"Поки що жоден з кандидатів не нехтував тим фактом, що більшість переконана, що винуватцем за стан України та війну є Росія. Відкритого проросійського кандидата немає. Але почекаймо. Восени будуть вибори до парламенту і тільки тоді, наприкінці року, ми матимемо повну картину", – наголосив Сольох.

 

Нагадаємо, згідно з остаточними результатами Національного екзит-полу в другий тур президентських виборів проходять Володимир Зеленський (30,6%) і Петро Порошенко (17,8%).

 

Центральна виборча комісія (ЦВК) України опрацювала 95.14% протоколів станом на 13:40 вівторка, 2 квітня. На виборах продовжують лідирувати Володимир Зеленський та Петро Порошенко. За інформацією ЦВК, на даний момент за Зеленського проголосували понад 5,6 мільйона виборців, за Порошенка – понад 2,9 млн.

 

Крім того, за результатами паралельного підрахунку голосів, який у день голосування провела громадянська мережа ОПОРА, у другий тур виходять Володимир Зеленський (30,1%) та Петро Порошенко (15,7%).

 

31 березня відбувся перший тур виборів президента України. Голосування тривало з 8 до 20 години.