Глава МЗС заявив про принципову налаштованість України на збереженні “нормандського формату”

31 Липня 2020, 12:21

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 31 липня заявив, що Київ виступає за збереження "нормандського формату" за участю України, Німеччини, Франції та РФ і продовження функціонування мінського процесу щодо врегулюванню ситуації на Донбасі.

 

"Ми уважно стежимо за тим, що на практиці відбуватиметься після цього листа пана Козака (заступника голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак, – Ред.) з боку РФ. Україна налаштована абсолютно принципово на збереження "нормандського формату", на продовження функціонування Мінського процесу, в якому, нагадаю, в Тристоронній контактній групі Україна і Росія, як сторони конфлікту, за посередництва ОБСЄ шукають рішення, які можуть сприяти мирному врегулюванню», – сказав він на брифінгу.

 

Тому, за словами Кулеби, позиція України дуже проста: будемо глибоко шкодувати, якщо якісь російські кроки будуть спрямовані на руйнування якого-небудь елементу "нормандського формату" або Мінського процесу.

 

Зауважимо, що Козак написав радникові канцлера Німеччини Ангели Меркель листа, в якому запропонував відмовитися від переговорів щодо Донбасу на рівні радників.

 

Нагадаємо, 21 липня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна найближчим часом очікує дату «нормандського саміту» в Берліні й готова до його проведення.