Глава МЗС Швеції вірить, що Україна буде у європейському співтоваристві. Але після реформ

2 Жовтня 2011, 11:57

Водночас він зазначив, що судові процеси над опозиціонерами, які сьогодні відбуваються, негативно впливають на європейське майбутнє України.

"Для України дуже важливий переговорний процес, що триває. Україна має бути у європейському співтоваристві", – заявив Більт.

"Президент Янукович дав зрозуміти – Україна рухається у європейському напрямку, але країні потрібні реформи. Процеси, які відбуваються зараз у самій Україні, наприклад суди, негативно впливають на європейське майбутнє", – додав дипломат.

Також міністр закордонних справ Швеції зазначив, що не бачить причин, чому Україна не може стати дійсно правовою демократичною державою.

"20 років – це не так багато для молодої демократії. Природно, що у цей період були і сварки між політиками і непрості стосунки з Росією. Я не бачу причин, чому Україна не може стати дійсно правовою демократичною державою", – зазначив він.

"Якщо ми поглянемо на інші країни, наприклад країни Балтії, які вже є членами НАТО і входять до складу ЄС, вони також проходили через важкі часи економічних проблем. З іншого боку, якщо взяти Білорусь – ця країна рухається не вперед, а назад", – вважає міністр.

За його словами, "Україні просто необхідний час, вона не краща і не гірша за інші країни".

Зазначимо, Польща вірить у позитивний сценарій розвитку подій в Україні, що дасть змогу Україні та ЄС підписати Угоду про політичну асоціацію до кінця поточного року.