Українська сторона при необхідності може поставити питання введення візового режиму з Росією. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в ексклюзивному інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».
«Це питання має кілька аспектів. По-перше, політичний. Звичайно, ми повинні чітко контролювати в'їзд з території Росії в Україну. І ми це зробили – зараз в'їзд здійснюється тільки за закордонними паспортами і лише через міжнародні та міждержавні пункти пропуску. Якщо ми введемо візовий режим, чи дозволить нам це більш ефективно фільтрувати агентів ФСБ і інших російських спецслужб, які будуть працювати з метою нашої дестабілізації? Однозначної відповіді я тут не бачу», – сказав міністр.
Крім того, за його словами, в цьому контексті важливим є аспект пропаганди, який може використовувати РФ. «Росія відразу почне використовувати введення візового режиму, розкручуючи в медіа-просторі випадки, де люди похилого віку або діти не можуть побачити своїх родичів. Це буде спіраль пропаганди, яка буде розкручуватися нескінченно», – зазначив Клімкін.
Крім того, за словами міністра, для того щоб видавати візи, потрібна відповідна інфраструктура. «Із точки зору логістики це потребує докорінних змін можливостей наших консульств. Наприклад, за нашими попередніми підрахунками, нам потрібно більше 100 додаткових посад консульських співробітників. Але це цілком реальне завдання», – підкреслив глава МЗС.
«Тому спочатку давайте визначимося, що принесе введення візового режиму в плані безпеки. Якщо відповідь «так», то будемо діяти, якщо «ні» – знайдемо інші рішення. Ось мене часто запитують: навіщо зберігати дипломатичні відносини з Росією в умовах російської агресії? основний зміст цих дипломатичних відносин, полягає в тому, що ми можемо допомагати українцям, яких на території РФ більше 4 млн.», – підсумував міністр.
Зазначимо, заступник глави МЗС України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль 3 серпня заявила, що питання призначення посла РФ в Україні знято з порядку денного за ініціативою української сторони. Згодом глава МЗС Павло Клімкін пояснив, що українська сторона поки не може обговорювати кандидатуру нового російського посла через відсутність позитивної динаміки в контексті дій РФ на Донбасі.
Читайте також: Україна поки що не планує повністю розривати дипвідносини з РФ – МЗС
Як повідомлялося, у Держдуму внесли кандидатуру Міхаіла Бабіча на посаду посла РФ в Україні. Москва запросила у Києва попередню згоду (агреман) на призначення Міхаіла Бабіча новим послом РФ в Україні.
До того президент РФ Владімір Путін відправив у відставку нинішнього посла РФ в Україні Міхаіла Зурабова. Тимчасовим повіреним у справах Росії в Україні призначено Сєргєя Торопова.