Глава МЗС Польщі: Україна ще не готова до підписання угоди про асоціацію

Акценти
24 Червня 2013, 15:54

Польський дипломат зауважив, що з Україною ведеться інтенсивний діалог.

«Ми дуже уважно стежимо, особливо за розвитком подій в двох сферах – виборчій системі та прокуратурі», – сказав Сікорський.

При цьому він наголосив: «Наскільки я знаю, в Україні реформи не проводяться, тому сьогодні висновок може бути тільки один: Україна ще не готова до підписання угоди про асоціацію».

Чільний польський дипломат додав, що «нині залежить від української влади, буде підписана угода чи ні».

Радослав Сікорський нагадав, що Брюссель повинен дати оцінку Києву до кінця літа.

"Ми говорили українській владі (під час останнього візиту міністрів закордонних справ ЄС до Києва – ред. )те, про що я кажу вам, що навіть прийняття законів у останній момент є недостатнім. Ми, місія, парламент, країни-члени, комісія повинні оцінити Україну, а оцінка займе тижні", – зазначив він.

"Тому і тоді й зараз я закликаю: в України є час до кінця літа, якщо вона хоче у Вільнюсі підписати угоду про асоціацію. Якщо не встигне з виконанням умов, у нас буде якийсь план Б. Все залежить від України. Тільки від вашого парламенту залежить прийняття законодавства", – підкреслив Сікорський.

Нагадаємо, сьогодні в Люксембурзі, крім засідання міністрів закордонних справ країн-членів Європейського союзу, відбудеться також засідання Ради співробітництва Україна – ЄС. На нього з Києва вирушив прем’єр-міністр Микола Азаров. Темою засідання є стан двосторонніх відносин, а також виконання Україною умов, необхідних для підписання угоди про асоціацію з ЄС.

Представники країн-членів Євросоюзу вже багато разів попереджали, що угода про асоціацію може бути не підписана цього року через неготовність України. Посадовці самого ЄС в офіційних заявах висловлюють сподівання, що це все-таки буде можливе.

Як повідомлялося, міністр закордонних справ Леонід Кожара попросив Німеччину допомогти Україні у виконанні критеріїв Європейського Союзу, необхідних для підписання Угоди про асоціацію з ЄС, які Україна ще не виконала.

90