Глава МЗС Польщі побачив, що Янукович намагається «торгуватися з Європою»

30 Жовтня 2011, 18:15

Глава польського зовнішньополітичного відомства сказав, що «текст угоди про асоціацію між Україною і ЄС узгоджено, і це успіх польського головування в ЄС», проте остаточних рішень за асоціацією не ухвалено. І, за його словами, «про це повинен знати президент України Віктор Янукович».

«Коли торгуєшся, то можна переоцінити свої сили», – підкреслив польський міністр.

Він також сказав, що у разі підписання угоди про асоціацію з ЄС контакти між Україною і Євросоюзом будувалися б за принципами відносин із Норвегією чи Швейцарією.

Як повідомлялось, 20-й раунд переговорів щодо угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом завершився провалом. Єдиним питанням, по якому досягнуто успіху, стала відмова від терміну «довгостроковий» щодо скасування візового режиму.

Водночас Європаралмент привітав завершення переговорів з Україною щодо угоди про асоціацією, але попередив українську владу, що ув’язнення екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко може завадити її підписанню. Саме, такі формулювання фігурують у резолюції щодо України, яку Європарламент прийняв 27 жовтня.

Крім того, Європарламент висловив стурбованість із приводу повідомлень про погіршення свободи і плюралізму ЗМІ в Україні й закликав владу вжити заходів для захисту цих принципів.