Глава МЗС Польщі: Після розгону Євромайдану саміт ОБСЄ у Києві проводити недоречно

30 Листопада 2013, 22:24

"Коли правоохоронці напали на мирну акцію, Київ – навряд чи доречне місце для зустрічі ОБСЄ", – написав головний польський дипломат.

Проведення міністерського засідання ОБСЄ у Києві планувалось 5-6 грудня 2013 року.

МЗС України уже навіть затвердило план заходів з підготовки та створило відповідний координаційний штаб.

У версні МЗС акцептувало пропозицію ТОВ «Міжнародний виставковий центр» на проведення Міністерського засідання ОБСЄ вартістю 45 млн грн.

У 2013 році Україна головувала в ОБСЄ.

Нагадаємо, 30 листопада після 4-ї години ранку бійці спецпідрозділу «Беркут» розігнали Євромайдан у Києві.

У столичній міліції заявили, що активістів відтіснили з Майдану Незалежності через конфлікти з комунальниками.

Після розгону Євромайдану 33 активістів затримали, кілька десятків поранено, п’ятеро з них госпіталізували з відділку міліції. Серед постраждалих двоє громадян Польщі.

Застосування сили «Беркутом» до учасників мирної акції в Києві засудили, посольство США, посол Великої Британії в Україні Саймон Сміт, міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс та його колега з Швеції Карл Більдт, а також МЗС Польщі, яке викликало посла України для пояснень подій у Києві.

А колишній посол США в Україні Стівен Пайфер на своїй сторінці у Twitter заявив, що застосування сили проти протестувальників на Майдані Незалежності в Києві поглибить міжнародну ізоляцію Віктора Януковича.

Український конгресовий комітет Америки (УККА) закликав владу США засудити застосування сили проти демонстрантів в Україні та негайно запровадити жорсткі санкції проти Януковича.

Читайте також: Для ефективного головування в ОБСЄ Україні не вистачає міжнародного авторитету