Глава МЗС Польщі: Якби рішення про асоціацію приймалося зараз, ЄС відмовив би Україні

25 Квітня 2013, 17:43

«Якби рішення про підписання угоди про асоціацію ухвалювалося зараз, то я боюсь, що з європейського боку пролунала би відповідь ні. В Україні є три критично важливих місяці для того, щоб виконати всі вимоги щодо підписання угоди. Якщо в листопаді ми зазначаємо невдачі, то потім ми десятиліттями або можливо навіть кількома поколіннями будемо обговорювати, що ж ми зробили не так», – сказав Сікорський.

Він також закликав всі українські політичні сили забути про розбіжності між ними і об’єднати зусилля щодо прийняття необхідного законодавства.

«Я відбуваю з України з більшими сподіваннями на підписання угоди про асоціацію, ніж коли я прибув сюди. Я бачу справжню рішучість і української влади, і опозиції, щоб збільшити можливість підписання угоди», – зазначив Сікорський.

Він також відзначив, що «навіть якщо Україна зробить крок у правильному напрямку в останню хвилину (перед листопадовим самітом в Вільнюсі – Ред.), це вже може бути запізно». Приблизний дедлайн для України, за словами Сікорського, – це приблизно кінець літа.

У свою чергу, литовський міністр Лінас Лінкявічюс на питання про те, чи є звільнення Юлії Тимошенко обов’язковою умовою для підписання угоди, відповів:

«Українська влада повинна усунути всі підозри у наявності в Україні вибіркового правосуддя».

Нагадаємо, сьогодні в Україну прибули міністри закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, Литви – Лінкявічюс, Нідерландів – Франс Тіммерманс і міністр європейських справ Данії Ваммен.

Під час зустрічі з президентом Віктором Януковичем міністри закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс і міністр європейських справ Данії Ніколай Ваммен відзначили, що з європейського боку немає остаточного рішення щодо підписання угоди про асоціацію з Україною, і українській стороні ще багато чого необхідно зробити.

100