Глава зовнішньополітичного відомства Литви констатував, що відносини між Києвом і Брюсселем вже не такі як раніше.
"Настав час, коли наші відносини не можуть залишатися колишніми. Довіра впала, є серйозне розчарування невиконанням зобов'язань", – пояснив Лінкявічюс.
Він також критично висловився щодо позиції, яку нині зайняв Брюссель щодо Києва.
"З моєї точки зору, наші заходи не ефективні, ми могли б зробити більше. Іноді слів не вистачає, і потрібні дії. Я не буду вдаватися у деталі. Але я не можу байдуже дивитися на людей, які стоять на морозі два місяці з прапорами ЄС і з надією на майбутнє. Треба допомогти. Потрібні конкретніші заходи, і я думаю, що ми до цього прийдемо, якщо не побачимо поліпшення ситуації", – пояснив глава МЗС Литви.
При цьому він підтвердив, що під "конкретнішими заходами" маються на увазі санкції. "Якщо проти мирних демонстрантів застосують силу, будуть наслідки. Я б не виключив, що у такому випадку обговорюватиметься питання про санкції. Зараз цього немає, але я б не виключив цього в майбутньому", – зауважив Лінкявічюс.
Він також повідомив, що ЄС має намір регулярно обговорювати ситуацію в Україні. Наступне обговорення на рівні міністрів закордонних справ ЄС відбудеться у лютому на засіданні Ради ЄС.
"Ми повернемося до цього питання у лютому і будемо регулярно повертатися до нього, роблячи висновки про те, наскільки ефективні наші заходи", – пояснив він наміри ЄС.
Лінкявічюс також попвідомив про що йшлося 20 січня під час обговорення на засіданні Ради ЄС українського питання.
"Ми затвердили висновки, виходячи з існуючої ситуації. Ми знову наголосили, що двері відкриті, і коли Україна буде готова, ми будемо над цим працювати. Тільки сьогодні ми не бачимо жодних ознак наближення до цієї ситуації" , – окреслив ситуацію литовський міністр.
Крім того, Лінкявічюс знову заявив про необхідність знизити напругу в Україні і відновити переговори.
"Інший шлях – шлях конфронтації і проливання крові – неприйнятний. Всі сторони повинні припинити застосовувати силу", – підкреслив глава зовнішньополітичного відомства Литви.
Як повідомлялось, джерела видання The EUobserver підтвердили, що вчора, 20 січня, під час зустрічі міністрів закордонних справ ЄС вперше з того часу, як українська влада почала застосовувати силу до протестувальників, на рівні ЄС обговорювалося питання застосування санкцій до української влади.
Читайте також: Висновки Ради ЄС щодо України (повний текст)