Глава МЗС Грузії – Путіну: грузинська історія починається не з 18 чи 19 століття

10 Липня 2019, 18:09

Міністр закордонних справ Грузії Давид Залкаліані відкинув заяву президента Росії Владіміра Путіна, який звинуватив Тбілісі в окупації Абхазії і Цхінвальського регіону, які нині перебувають під російською окупацією. Про це повідомляє  "Грузия Online".

 

За словами Залкаліані, заява Путіна є "зразком неправильного, суб'єктивного, тенденційного подання історичних фактів".

 

"Виходячи з цього, думаю, те, про що йшлося, це були заяви, засновані на невірних фактах і в неправильному контексті", – зауважив він.

 

"Коли ми говоримо про нашу історію, слід сказати, що історія Грузії починається не з XVIII століття, і не з XIX. Протягом багатовікової історії Грузії існує безліч фактів, і аргументовано, ці факти говорять про те, що територіальна цілісність Грузії, включаючи Абхазію і Цхінвальський регіон, завжди була однією з головних і визнаних з боку міжнародного співтовариства", – наголосив глава грузинського дипвідомства.

 

Як відомо, Путін раніше заявив, що за допомогою німецьких військ в 1918 році Грузія нібто окупувала Абхазію.

 

Раніше Генпрокуратура Грузії перекваліфікувала справу про спробу штурму парламенту 20-21 червня в Тбілісі у справу про спробу перевороту.

 

Нагадаємо, у Грузії 26 червня звільнили з-під варти 51 особу, затриману на акції протесту в Тбілісі в ніч на 21 червня, повідомив Тбіліський міський суд.

 

Як повідомлялося, у Тбілісі 20 червня тисячі людей вийшли на масові протести через депутата-комуніста Держдуми РФ Сєргєя Гаврілова, який виступив російською мовою з крісла спікера грузинського парламенту під час засідання очолюваної ним Міжпарламентської асамблеєї православ’я.

 

Після того, як протестувальники прорвалися до внутрішнього подвір'я грузинського парламенту, серед них утворилася тиснява. Згодом правоохоронці застосували проти активістів сльозогінний газ і гумові кулі, десятки людей постраждали. Допомога знадобилася і колишній очільниці Нацполіції України Хатії Деканоідзе.

 

Своєю чергою, президент Грузії Саломе Зурабішвілі звинуватила організаторів протестів у Тбілісі у діях на користь Російської Федерації, наголосивши, що протистояння у країні вигідне Кремлю.