За словами бельгійського міністра, це необхідно, у тому числі для підписання угоди про асоціацію з Україною та подальшого посилення співпраці між ЄС та Києвом.
«Повага до верховенства права та європейських фундаментальних цінностей, а також чесні та демократичні вибори, є для Бельгії необхідними передумовами для підписання угоди про асоціацію між ЄС та Україною», – наголошується у заяві.
У документі зазначається, що Рейндерс стурбований ситуацією навколо колишнього прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко.
«Її рішення розпочати голодування після скарг на погане фізичне ставлення демонструє серйозне погіршення її ситуації», – йдеться у заяві.
Рейндерс закликав уряд та українську владу поважати права Тимошенко і передусім право на отримання адекватної медичної допомоги, а також право на відвідування.
«Це стосується Юлії Тимошенко, а також інших ув’язнених, в тому числі членів її колишнього уряду», – сказано у заяві Міністерства закордонних справ Бельгії.
Нагадаємо, низка європейських високопосадовців оголосила про бойкот першості з футболу Євро-2012. Зокрема, це зробили президент Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу, а також комісар ЄС з питань юстиції Вівіан Редінг. А канцлер Німеччини Анґела Меркель розмірковує над "політичним бойкотом" Євро-2012 в Україні, якщо до початку чемпіонату не буде звільнено Тимошенко.
Натомість МЗС України звинуватило Німеччину в застосуванні щодо Києва "тактики часів холодної війни" у зв'язку з повідомленнями про те, що німецькі офіційні особи можуть відмовитися від відвідування матчів футбольного чемпіонату Європи, який відбудеться в Україні і Польщі.
Крім того, через порушення прав людини в Україні президент Хорватії Іво Йосипович вирішив не брати участі в ялтинській зустрічі глав держав Центральної Європи. Про свою неучасть в саміті також повідомив президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес
Брати участь у зустрічі в Ялті відмовилися також президенти Австрії, Чехії, Німеччини, Італії та Словенії. Він не виключив, що у зустрічі не візьме участі й президент Естонії.
У МЗС закликали не сприймати відмову деяких президентів приїхати в Україну як демарш.