Глава Міноборони розповів, яку саме летальну зброю Україна проситиме в США

5 Жовтня 2016, 11:25

Україна попросить у США тільки ту зброю, якої найбільше потребує – це засоби протиповітряної оборони і протитанкові засоби. Про це  заявив міністр оборони Степан Полторак в ефірі програми "Лівий берег" на телеканалі "24".

При цьому він нагадав, що в кінці вересня 2016 року Конгрес США прийняв закон, який передбачає надання Україні летальної зброї.

Полторак не зміг сказати, коли саме Україна може отримати летальну зброю, зазначивши, що це знають тільки в США і відповідне рішення повинен прийняти глава цієї держави.

Він також розповів, що за час війни на Донбасі США надали Україні допомогу на суму $265 млн. "Це коректна цифра. Сюди входила підготовка військових, дорадча допомога, машини, радари, обладнання", –  розповів міністр.

У той самий час, глава оборонного відомства підкреслив, що "успіх у нас буде лише тоді, коли ми будемо розраховувати тільки на свою силу".

"Ми повинні довести нашим партнерам з Альянсу, чого ми хочемо, як ми це повинні зробити, і що реформи незворотні", – сказав Полторак.

Як повідомлялося, 22 вересня палата представників Конгресу США одностайно схвалила закон H.R. 5094 “Про підтримку стабільності і демократії в Україні”.

Нагадаємо, Комітет Конгресу США схвалив відповідний законопроект у липні, його підтримала більшість членів комітету.

Зазначимо, проект закону про оборонний бюджет США на 2017 фінансовий рік уповноважує виділити до $500 млн з метою забезпечення допомоги у сфері безпеки в Україні, в тому числі летальної допомоги. Водночас, законопроект обмежує половину цих коштів, поки міністр оборони США не підтвердить, що Україна вживає суттєвих заходів щодо реалізації в оборонних інституціях реформ, спрямованих на боротьбу з корупцією, підвищення рівня підзвітності, а також підтримання можливостей у сфері безпеки.