За словами Черненко, в округах в основному боротьба буде йти не по лінії влада-опозиція, а по лінії "один небідний кандидат проти іншого небідного кандидата".
"Тому що, наприклад, у Львівській області, де популярні опозиціонери-мажоритарники можуть перемогти, округи були нарізані досить коректно, і жодних запитань у нас немає. Це показує, якою буде кампанія. Це перший такий сигнал – як у нас будуть проходити мажоритарні вибори", – сказав він.
На думку експерта, в мажоритарних округах очікуються великі фальсифікації, значно більші, ніж під час парламентських виборів на початку 2002 року. "…Якщо напередодні голосування вони (кандидати-суперники – ред.) будуть бачити, що є проблеми з рейтингом – вони, звичайно, будуть включати всі можливі механізми, і не завжди законні, для того, щоб цю ситуацію змінити. Це теж було очікувано. Ми пам’ятаємо 2002 рік, і я думаю, що те саме зараз повториться, але в більших масштабах…", – зазначив Черненко.
Голова КВУ вважає, що наступний парламент буде менш прогнозованим через те, що участь у виборах віднині братимуть кандидати у мажоритарних округах. "Мажоритарники вразливі перед тиском влади, бо мають і бізнес. І вони швидше підуть у провладну більшість, навіть якщо оберуться як незалежні кандидати (або деякі опозиціонери стануть тушками – це теж не виключено). Але ця більшість не буде така стійка. Як тільки мажоритарник відчує, що позиції влади слабнуть – він відразу змінить позицію", – сказав він.
"Згадайте 2002 рік, коли через мажоритарників Кучмі вдалося сформувати більшість, але не вдалося протягнути конституційну реформу. Коли почалася президентська кампанія, багато хто зрозумів, що в Ющенка є шанс перемогти. І вони так чи інакше, перебуваючи у більшості, все ж таки підтримували опозицію. Тому я б не сказав, що мажоритарний кандидат є дуже слухняним. Те, що не буде стійкої більшості, що парламент буде непрогнозованим – це вже очевидно", – додав Черненко.
На думку Черненка, проблеми додасть і "нарізка" округів Центрвиборчкомом. "ЦВК, формуючи округи, в деяких випадках хоч і не порушила закон, але, на нашу думку, допустила кілька абсолютно нелогічних округів, які мають анклави, розірвані… Часто райони розбивалися між кількома округами. Робилося це, очевидно, з метою розбити електоральну базу певних популярних там кандидатів", – сказав експерт.
Нагадаємо, на думку Черненка, на мажоритарних округах кандидати в Раду готові витратити $4-5 млн.
Читайте також: Олександр Черненко: Клонування партій на парламентських виборах навряд чи застосовуватимуть