Глава Генштабу ЗСУ повідомив про висновки з правового режиму воєнного стану

26 Грудня 2018, 18:46

Начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко повідомив про висновки з правового режиму воєнного стану, який завершився 26 грудня, зокрема щодо готовності розгорнути міжвидові угрупування військ у разі загрози прямого вторгнення з боку Росії. Про це він 26 грудня доповів президенту України Петру Порошенку під час засіданні РНБО.

 

"Сьогодні на засіданні РНБО України доповів президенту України – Верховному Головнокомандувачу Збройних Сил України попередні висновки з правового режиму воєнного стану. Генеральний штаб спроможний розгорнути міжвидові угрупування військ у разі загрози прямого вторгнення з боку Росії", – наголосив Муженко.

 

За його словами, в короткий термін ЗСУ готові суттєво наростити чисельний склад бойових підрозділів за рахунок професійного та мотивованого оперативного резерву; понад 30 тисяч резервістів поновили навички в ході навчальних зборів.

 

"Проведено комплексні навчання бригад територіальної оборони і налагоджено практичну взаємодію з органами державної влади та іншими складовими Сил оборони країни. Генеральний штаб в умовах загрози відкритої агресії провів масштабні організаційні та навчальні заходи з оборони країни", – підкреслив начальник Генштабу ЗСУ.

 

Крім того, він додав, що детальний аналіз проведених дій дозволить вирішити виявлені проблеми і посилить бойові спроможності ЗСУ.

 

Нагадаємо, 26 грудня Порошенко оголосив про припинення воєнного стану, а також розповів про наслідки його впровадження. Також він заявив, що Україна розширить санкції проти Російської Федерації за "вибори" на окупованому Донбасі та агресію поблизу Керченської протоки.