Глава Газпрому шантажує Україну швидким будівництвом скандального газопроводу

15 Травня 2013, 10:27

«Ми добре знаємо, що магістральний газопровід «Ямал-Європа-1», ті потужності які створені на території Білорусі й Польщі, вони свого часу створені і побудовані з інфраструктурним заділом для будівництва другої нитки – «Ямал- Європа-2». І те, що проект може бути реалізований у дуже-дуже короткі терміни, є ще однією перевагою проекту «Ямал-Європа-2», – сказав Міллер.

Він підкреслив, що «Ямал-Європа-2» дійсно важливий для таких країн як Польща, Словаччина, Угорщина, тому що реалізація цього проекту підвищить надійність і стабільність поставок газу до цих країн.

За його словами, проект нового газогону відрізняється від інших кількома перевагами.

«В першу чергу, я хотів би відзначити те, що проект не потребує дуже високих капітальних затрат, це недорогий проект. Друге, це проект, який є високоефективним. У нас на сьогодні є попередні техніко-економічні оцінки цього проекту», – сказав глава «Газпрому».

Він підкреслив, що відповідно до меморандуму, який підписано недавно з польськими колегами в Санкт-Петербурзі, почато роботу з розробки техніко-економічного обгрунтування проекту «Ямал-Європа-2», яку буде завершено до кінця 2013 року. Результати розробки ТЕО будуть представлені широкій громадськості, зазначив Міллер.

Він повідомив, що з білоруськими колегами вже провели попередню оцінку щодо того, які роботи мають бути виконані на території Білорусі.

«Можу сказати, що на першому етапі реалізації проекту – в будь-якому разі, якщо говорити про додатковий обсяг газу, який може транзитуватися через територію Білорусі й Польщі, а це 15 млрд куб. м газу – для того, щоб ці додаткові обсяги транзитувати нам, в принципі, потрібна лише реконструкція і модернізація газотранспортної системи Білорусі. Це говорить про те, що ці роботи можуть бути виконані в дуже-дуже короткі терміни. І, відповідно, ми говоримо, що проект дійсно має дуже багато конкурентних переваг. Найближчим часом буде закінчено розробку ТЕО і результати розробки ТЕО будуть представлені громадськості», – зазначив Міллер.

Як повідомлялось, 4 квітня Газпром розповсюдив інформацію, що голова правління російського монополіста Алєксєй Міллер і керівник Europol Gaz Мирослав Добрут підписали у Санкт-Петербурзі меморандум про взаєморозуміння щодо реалізації проекту газопроводу "Ямал-Європа 2" через територію Польщі в обхід України.

Віце-прем'єр Польщі Януш Пехочіньскій 5 квітня заявив, що, незважаючи на підписаний з Росією меморандум про будівництво "Ямал-Європа-2", Польща може відмовити Газпрому в реалізації проекту, якщо вважатиме його невигідним

До цього міністр державного майна Польщі Міколай Будзановський звинуватив представників Газпрому у поширенні неправдивої інформації про підписаний меморандум щодо реалізації проекту "Ямал-2".

19 квітня голова Ради міністрів Польщі Дональд Туск звільнив міністра держказначейства Польщі Міколая Будзановського, який відповідав за паливно-енергетичний комплекс і підписання угоди. Вже 29 квітня Рада правління польської нафтогазової компанії PGNiG звільнила голову правління компанії Гражину Пьотровську-Оліву та її заступника з торговельних питань Радослава Дудзінського, які також відповідали за підписання угоди.