Глава Держдепу США повідомив про поновлення переговорів з Північною Кореєю

20 Вересня 2018, 08:54

Державний секретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон готовий поновити переговори з КНДР у зв'язку з тим, що Пхеньян пообіцяв демонтувати свої основні ракетні установки і закрити свій головний ядерний комплекс в Йонбені. Про це повідомляє Reuters.

 

Так, Помпео заявив, що він запросив міністра закордонних справ Північної Кореї зустрітися в Нью-Йорку наступного тижня для завершення денуклеаризації КНДР до січня 2021 року.

 

Водночас він закликав представників Північної Кореї якнайшвидше зустрітися з американським посланцем з питань КНДР у столиці Австрії Відні.

 

Нагадаємо, 19 вересня президент Південної Кореї Мун Чже Ін повідомив, що лідер КНДР Кім Чен Ин погодився закрити один з основних ядерних комплексів, а також знищити ключові ракетні об'єкти в присутності іноземних експертів. За його словами, після зустрічі в Пхеньяні, вони "узгодили шляхи досягнення денуклеаризації". Так, відповідну угод лідер КНДР назвав "стрибком вперед" у бік військового миру на Корейському півострові.  Водночас Кім Чен Ин оголосив, що сподівається "відвідати Сеул найближчим часом". Міністр оборони Південної Кореї і глава північнокорейської армії також підписали угоду про скорочення військової напруженості, встановлення буферної зони вздовж кордону, щоб запобігти випадковим сутичкам.