Голова британської делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Роджер Гейл заявив, що Франція і Німеччина під час голосування за повернення Росії до Асамблеї переслідували свої національні інтереси, і їхня позиція не має нічого спільного з принципами і правами людини. Про це повідомляє "Голос Амеирики".
"У випадку Німеччини – це газопровід "Північний потік-2". У випадку партії Макрона "Вперед, Франція!" – це інтереси зняття санкцій, щоб знову продавати їм товари. Це, ймовірно, найбільші причини. Це не має нічого спільного з умовами, в яких живуть люди в Росії, або з ідеями, що вони не матимуть доступу до ЄСПЛ. Це – нісенітниця, тому що фактично вони вже не мають до нього доступу", – зауважив він.
Зокрема, на його думку, делегати Франції одностайно з парламентарями Німеччини та деяких інших країн голосували заради грошей, щоб отримати затримані Росією багатомільйонні сплати у бюджет Ради Європи.
Водночас Гейл обурився тим, що через кілька хвилин після голосування росіянин Лєпнід Слуцкій, якого не обрали віце-президентом ПАРЄ, заявив, що повернення РФ – це нібито перший крок міжнародного визнання окупованого Криму частиною РФ.
"Це повністю суперечить резолюціям, схваленим Радою Європи", – наголосив Гейл.
Як повідомлялось, 25 червня, ПАРЄ погодилася повернути росіян без жодних санкцій.