Глава американської розвідки закликає уряд надати Україні захисне озброєння

3 Березня 2015, 16:51

Адміністрація президента США Барака Обами повинна прийняти рішення про надання Києву захисного озброєння для боротьби з підтримуваними Росією сепаратистами. Відповідну заяву зробив під час виступу у Раді з міжнародних відносин в Нью-Йорку директор Національної розвідки США Джеймс Клеппер.

Клеппер наголосив, що він виступає за надання українцям зброї, адже це «посилить їхню (українців – ред.) рішучість» і буде переконливим свідченням того, що «ми (США – ред.) їх (Україну – ред.) підтримуємо».

Разом з тим Клеппер зазначив, що це його особиста позиція, і, принаймні поки що,  вона може не збігатися з політикою уряду США.

«Це кажу я, Джиммі Клеппер. Це те, що обговорює зовнішньополітична спільнота», – підкреслив глава Нацрозвідки Сполучених Штатів, додавши, що рішення, яке прийме уряд США в жодному разі не варто розглядати як виклик.

Крім того, Клеппер заявив, що «росіяни роблять більше, ніж поставки зброї» проросійським сепаратистам, які орудують в східній частині України, та наголосив на участі в конфлікті представників ЗС РФ.

Нагадаємо, раніше очільник Нацрозвідки США заявляв, що навесні проросійські сили на Донбасі спробують захопити Маріуполь. Він також повідомив, що США постійно фіксують кібератаки з боку РФ.

Як повідомлялося, на початку лютого 15 американських сенаторів написали відкритого листа президенту США із закликом негайно надати Україні летальну зброю оборонного характеру.

Читайте також: Лише 9 з 27 опитаних експертів підтримали ідею постачання зброї Україні