Гірники Донбасу нагадали владі, на що здатна стихія шахтарської опору

Акценти
22 Листопада 2012, 15:16

Профспілки констатують, що вугільні підприємства не тільки не розвиваються, а фактично знаходяться на межі економічної катастрофи.

На складах шахт накопичуються цілі масиви «чорного золота», причому не тільки енергетичного, але й цінних марок – «К» і «Ж», тобто коксівного. У той же час вугілля за ціною, яка на 60-70% вище вітчизняної, імпортується широким потоком із зарубіжжя.

Крім того, на тіньовому ринку щорічно обертається близько 7 мільйонів тонн вугілля з копанок і шламозбірника. Профспілки наголошують, що зростає і сама кількість копанок.

«Така ситуація призводить до того, що український ринок вугілля з чиєїсь волі цілеспрямовано демпінгується. Про що говорити, коли при попередній владі ціна коксівного вугілля сягала 2 тисяч гривень за тонну, а зараз не перевищує 860 гривень, а то й навіть 400 гривень. Зайве нагадувати, що на складах якість такого вугілля істотно погіршується, зростає загроза самозаймання. І збагатити його після тривалого «зберігання» надзвичайно важко», – йдеться в заяві.

При цьому гірники фактично живуть на мінімальні виплати, їх змушують йти у неоплачувані відпустки. Так, на шахтах ДП «Красноармійськвугілля» видобуте вугілля накопичується з травня, і не вивозиться споживачам. Тому шахтарів відправляють у неоплачувані відпустки.

«Найприкріше, що у владних коридорах добре знайомі з наведеними вище фактами. Але на Печерських пагорбах панують незворушна тиша і олімпійський спокій. Очевидно, там уже забули, на що здатна стихія шахтарської опору», – наголошується в заяві.

Незалежні профспілки гірників вимагають від уряду звернути належну увагу на гострі проблеми вугільної галузі та взятися за їх вирішення, зокрема застосувати квоти на ввезення вугілля з-за кордону і на ділі подолати ганебне явище тіньової видобутку вугілля і рабської праці гірників.

«У разі подальшого ігнорування вимог профспілок шахтарі готові вдатися до найрішучіших дій і акцій протесту», – йдеться в заяві, під якою стоять підписи голів Незалежної профспілки гірників України і Незалежної профспілки гірників Донбасу Михайла Волинця і Миколи Волинка.

Нагадаємо, у липні близько двох тисяч гірників Донбасу відправилися з Луганської область до Києва пішки, щоб вимагати від уряду розв’язання проблеми постачання шахтарів твердим побутовим паливом.

Позначки:
90