Гіперактивація

ut.net.ua
15 Серпня 2008, 00:00
 
 
 
 
 
 
 
 
Ще з часів радянського КДБ агенти впливу були надзвичайно корисним політичним інструментом. Вони часто видають себе за лояльних патріотів, які просто висловлюють свою незалежну власну думку. Проте їх слова та дії, за дивним збігом обставин, завжди відповідають інтересам іншої країни.
 
Особливо цікаво спостерігати за ними в моменти підвищеної активності, в часи воєн та інших кризових ситуацій. Наприклад, зараз для агентів впливу Росії настали жнива – в тих країнах, де вони перебувають, потрібно безперервно пояснювати миротворчу сутність російських авіабомб та не менш миротворчу природу російських танків, що діють на території іншої держави.
 
Хоча низка політичних експертів і стверджують у приватних розмовах, що серед вищого політичного керівництва України, в найбільших політичних партіях також є агенти впливу, Тиждень повірити в це не може. Однак недаремно існує гарна приказка – коли ми бачимо щось схоже на качку, що кряче, як качка, і ходить, як качка, значить, це вона і є. Отже, нагадаємо, хто як виглядав, ходив і крякав, коли почалася війна в Грузії. Одночасно із заявами російського МЗС про неправильну поведінку України, що цілком законно продавала зброю в Грузію, свою власну «незаангажовану» думку висловив лідер КПУ Петро Симоненко. Він заявив, що вважає за необхідне порушити кримінальну справу за фактом таких поставок.
 
Депутат Юрій Бойко першим озвучив позицію Партії регіонів, яка хоче запровадити ембарго на будь-які поставки української зброї до Грузії. Він також пропонує оголосити бойкот Саакашвілі, засудити застосування сили проти мирних жителів Південної Осетії – грузинських він не помічає – і попереджає Україну про важкі наслідки, якщо вона продовжить власну політику з приводу Грузії. Проте останнє ми вже чули в заявах російських дипломатів.
 
Нардеп від тої ж таки ПР Ганна Герман агітувала за нейтралітет України: «Політика нейтралітету та невтручання – гарантія того, що українці не будуть гинути в окопах, влаштованих їм безвідповідальними політиками». Важко повірити, що шановна депутатка щиро вважає: якщо заплющити очі, та ще й накритися ковдрою, то тебе ніхто не зможе знайти.
 
Василь Волга, лідер незаангажованого «Союзу лівих сил», озвучив 12 серпня на акції протесту перед грузинським посольством у Києві голо- вні месиджі вищого російського керівництва. В них засуджується «агресія, яку вчинила Грузія проти осетинського народу». А також підтримуються «миротворчі дії Російської Федерації». В них також ідеться про те, що Міхаіла Саакашвілі необхідно судити міжнародним трибуналом як військового злочинця.
 
Лідер Соцпартії Олександр Мороз, який уже давно не висловлювався публічно, не втримався й попередив Україну про негативні економічні наслідки співпраці з Грузією.
 
Головна прогресивна соціалістка Наталія Вітренко та її прихильники також організували кілька виступів поруч із представництвами Грузії в Києві та Одесі. Як справжні радикали, вони, про всяк випадок, засудили будь-які дії цієї країни стосовно Південної Осетії.
 

Чекаємо на активацію наступних, незалежних та патріотичних, українських політиків, яким є що сказати на підтримку дій Росії в Грузії