Все, що відбувається у світі, зокрема події у Грузії та Україні, відображається у творчості. Таку думку в інтерв'ю "Українському тижню" висловив грузинський композитор Ґія Канчелі.
"Аmao omi" («Війна – безумство») – це назва однієї з поезій геніального грузинського поета Важі Пшавели. Війна ні до чого не приводить, вона марна. Твір справді написаний уже після 2008 року, і мої враження від війни в Грузії вплинули на нього. Все між собою пов’язане, бо те, що відбувається навколо, не лише в мене на батьківщині, а загалом у світі, відображається у творчості", – зазначив Канчелі.
"На превеликий жаль, війни не припиняються, вони є явищем перманентним. З одного боку, я ніколи не намагаюся відтворити у своїй музиці те, що діється навколо, а з другого – підсвідомо цього не уникнути, адже воно впливає на мене, мої психіку, мислення і ставлення до того, що відбувається", – додав композитор.
"Абсолютно впевнений: те, що зараз відбувається в Україні, відбилося в музичних творах, які я написав торік і цьогоріч. Мене дуже хвилюють ці події. Я прихильник російських мови та культури, багато виконань і виконавців моїх творів пов’язані з Росією і відбулися там, а потім раптом вона перетворюється на абсолютно незрозуміле для мене явище. Це пов’язано не з російськими народом, культурою, а з однією випадковою людиною, яка була середньої руки кагебешником і такою лишилася навіть на посаді президента величезної країни", – зазначив Канчелі.
"Чи це впливає на мене? Звичайно. Принаймні тому припинив їздити до Росії, яку люблю. Там виконують мої твори, мене запрошують до різних міст, але я тимчасово відмовився від поїздок до РФ. Багато моїх тамтешніх друзів і колег увійшли до найближчого альянсу з цим посереднім кагебешником, прізвище якого мені навіть не хочеться вимовляти. Єдиний російський телеканал, який дивлюся, – це «Дождь», решту вже давно перестав переглядати. Не можу терпіти цю ґеббельсівську пропаганду", – додав він.
"Політика Путіна спрямована тільки на те, щоб продовжити його перебування при владі. Оскільки цього року мені виповнюється 80, я не знаю, чи доживу до того часу, коли все повернеться на свої місця", – зазначив композитор.
Повний текст інтерв'ю з грузинським композитором Ґією Канчелі читайте у черговому числі "Українського тижня".