Героям слава!

ut.net.ua
28 Серпня 2009, 00:00

 

Квентін Тарантіно працював над сценарієм «Безславних виродків» близько десяти років. Історія про загін американських євреїв-диверсантів, які натхненно знімають скальпи з «фріців» у розпал Другої світової війни, мала з’явитися ще до «Вбити Білла», однак тоді режисер не зміг вигадати ефектний фінал. Затримка лише посприяла реалізації цього проекту, адже зрештою глядачі отримали стрічку, сповнену алюзій не лише на спагеті-вестерни (назва відсилає нас до італійського бойовика 1978 року Енцо Кастелларі), а й на попередні стрічки самого голлівудського хулігана.
 
Ще до офіційної прем’єри в Каннах інформаційний простір ряснів спойлерами на кшталт «цей фільм – епатажне трактування війни та боротьби з фашизмом» і «Тарантіно знищив Гітлера». Однак знавці творчості режисера передбачали, що чекати від Квентіна антивоєнної (нехай і нестандартної) картини годі. Так і сталося: «Виродки…» – опус радше сінефільський, ніж мілітарний. У ньому верхівка Третього рейху опиняється в пастці-кінотеатрі, й саме кінематограф, а не радянські війська, перемагає «коричневу чуму».
 
Жодних образ – це не фривольне перекручування історії, а лише умовність тарантінівської ірреальності, зітканої з величезної любові до кіно й специфічного почуття гумору. З одного боку, фільм створений за типовим Квентіновим рецептом: жанрова мішанина, бравурний саундтрек, книжковий поділ на розділи, довгі діалоги й кумедне насильство. З іншого – «Безславні виродки» демонструють появу Тарантіно, який подорослішав. Доказом цього є безліч драматичних, ледь не сентиментальних епізодів. Крім того, в стрічці замість фонтанів струмують вузенькі цівочки крові, екшн-сцени повсякчасно й несподівано уповільнюються, а герої картини розмовляють чотирма мовами. Безсумнівно, «нового і старого» Тарантіно об’єднує неперевершений нюх на акторів. Особливо відзначився Крістоф Вальц, якого визнали найкращим актором на цьогорічному Каннському фестивалі. Він зіграв настільки віртуозно, що затьмарив смішний акцент і випнуте підборіддя Бреда Пітта, чиє обличчя прикрашає всі постери до фільму.

У кінотеатрах України з 20 серпня.