«Верховна Рада України має право приймати закон про використання лише державної символіки України. Червоний прапор – не є державною символікою України. І тому президенту, щоб прийняти тут рішення, потрібні висновки конституціоналістів», – заявила вона.
Герман уточнила, що з висновками спеціалістів президент ознайомиться і «тоді буде приймати рішення, що далі робити з цим документом, який у Верховній Раді схвалений».
«Не все, що ухвалюється депутатами, має продовження, чи не все ветується і не все підписується», – додала радник президента.
«Нам треба набратися терпіння і чекати, щоб все було з дотриманням норм конституційних. Щоб все було підписано, чи не підписано виключно з огляду на національні інтереси України», – зазначила Герман.
Як відомо, голова Верховної Ради України Володимир Литвин підписав закон про внесення змін до закону "Про увічнення Перемоги у Великій вітчизняній війні 1945-1945 рр" (стосовно порядку офіційного використання копій прапора Перемоги) і направив його на підпис президентові Віктору Януковичу.
Раніше Янукович заявляв про намір підписати цей закон.
Нагадаємо, 21 квітня Рада встановила однією з форм увічнення Дня перемоги офіційне підняття 9 травня копій червоного прапора Перемоги на будинках поруч із державним прапором.
6 травня адміністрація президента направила закон «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні»(щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги) до Кабінету міністрів та Міністерства юстиції України.
9 травня під час урочистої ходи Хрещатиком з нагоди вшанування 66-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні прапор Перемоги несли попереду державного, синьо-жовтого прапора.