«Тут треба врахувати одну обставину – Ян Петрович 2005 року багато настраждався від замовних статей про нього. Він має родину, дітей, і був не готовий до такого бруду. Можливо, в нього лишилася та давня образа, яка емоційно, імпровізом вихлюпнулася в телепрограмі. Я була впевнена, що наша розмова записується, як кажуть, у режимі прямого ефіру. Тобто, що все сказане буде в ефірі. Якби я знала, що запис буде монтуватися, порадила б режисерові ще раз перепитати Яна Петровича, чи варто залишати його емоційне висловлювання. Але тут усе трапилося за принципом «слово не горобець». Кажу це абсолютно щиро», – пояснила Герман.
Вона переконана, що кожна людина має право на власну думку.
«Ти можеш із нею не погоджуватися, але ти не можеш забрати в когось право висловлювати свою позицію. Ян Петрович має право на свою думку. Хоча, чесно кажучи, його заява була досить несподіваною. Я пробувала знайти з цієї ситуації якийсь прийнятний вихід. Це мені не зовсім вдалося», – заявила радник президента.
За її словами, Табачник робить багато доброго, опікується сиротами, підлітками, які сидять по тюрмах. При цьому не робить собі на цьому піар.
«Добро, яке він робить, переважає ті прикрі слова, без яких ми, звісно, могли б тоді й обійтися», – вважає Герман.
Як повідомлялось, у своїй програмі «Честь имею пригласить» Табачник назвав журналістів холуями, після чого заявив, що звик сам відповідати за свої слова і не перекладає відповідальності ані на президента, ані на політичну силу, до якої він належить, ані на парламент.
Голова Національної спілки журналістів України Ігор Лубченко закликав колег бойкотувати Табачника, який через свої висловлювання очолив «чорний список» ворогів української преси.