«Ситуація в Україні змінюється дуже швидко, і картина що мала місце ще рік тому, коли президент тільки обійняв свою посаду і почав боротьбу з корупцією, сьогодні виглядає абсолютно по-іншому», – сказала Герман.
Вона підкреслила що «щодня» багато ЗМІ висвітлюють нові факти боротьби з корупцією. Герман також зауважила, що Генеральна прокуратура і Служба безпеки України притягали до відповідальності десятки нині чинних чиновників за корупцію і зловживання.
«Ось перший приклад: затримано за корупцію голову депутатської фракції Київради Комарницького (лідер фракції Блоку Черновецького у Київській міській раді Денис Комарницький- Ред), ціла групу директорів хлібзаводу з Херсонської області притягається до карної відповідальності за ухилення від сплати податків, Тетяна Рудь – начальник Держінспекції по контролю за цінами Міністерства економіки України – затримана за вимагання хабарів, заступник голови Держкомітету ветеринарної медицини Олександр Жук також притягнений за отримання хабарів», – розповіла Герман.
Крім того, за її словами, до цього слід додати резонансні справи, які стосуються другого президента України (1994-2005) Леоніда Кучми а також високопоставлених чиновників Міністерства по надзвичайних ситуаціях та інші приклади.
«Усе це дає нам підстави говорити про серйозну боротьбу з корупцією, яку веде президент України Віктор Янукович», – підкреслила Герман.
Вона також нагадала про те, що законодавство у сфері боротьби з корупцією часто міняється, йде робота над Карно-процесуальним кодексом.
«І це дає серйозні підстави говорити про те, що картина, відображена в звіті Держдепу США, безнадійно застаріла», – резюмувала Герман.
Водночас, одно партієць Герман, заступник голови фракції Партії регіонів у Верховній раді Вадим Колесніченко назвав, висновки держдепартаменту США «божевільними», і заявив, що, «схоже, автори доповіді або обнюхалися нафталіну, або накурилися».
Як повідомлялось, у щорічній доповіді Держдепартаменту США за підсумками 2010 року проаналізовано стан справ з правами людини в 194 країнах світу. Адміністрация США констатує, що захист прав людини погіршився в Росії, Україні та Білорусі.
Зокрема у розділі, присвяченому Україні, найбільш проблемними названі «повідомлення про серйозні зловживання поліції та смерть в ув`язненні, побиття й тортурах затриманих і ув`язнених, важкі умови в місцях утримання під вартою, свавільне та тривале досудове утримання під вартою, неефективну й корумповану судову систему.
Також у документі йдеться «про підвищений тиск уряду на незалежні ЗМІ, обмеження на свободу зборів, та появу політично мотивованого судового переслідування опозиційних політиків».
Крім того звертається увага на дуже поширену корупції в уряді та суспільстві, а також про факти переслідували і залякували організацій громадянського суспільства СБУ.