Геращенко згадала тиск, який на неї здійснювали під час звільнення Савченко

22 Березня 2018, 17:30

Перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко заявила, що при звільненні з полону Надії Савченко, на неї, як на уповноважену з мирного урегулювання ситуації на Донбасі, здійснювався особливий тиск. Про це вона у четвер, 22 березня, написала у себе на сторінці у Facebook.

 

Геращенко згадує, що 25 травня, день звільнення Надії Савченко, був «щасливим днем».

 

«Але я також згадую той тиск і пресінг, що здійснювався на президента і всю його команду, на мене з вимогою й навіть звинуваченнями, чи достатньо ми робимо. Ми тоді намагалися звільнити двох українців з російським тюрем, передати РФ ГРУшників Єрофєєва й Алєксандрова, але звільнити двох. Але в ВР висів один плакат з одним портретом, на нас тиснули з вимогами щодо однієі бранки, нам кричали, що маємо взагалі віддати ГРУшників без суду і вироку, бо вона голодує. Одна фракція кричала, що президент боїться звільнення героїні (ця фракція й подала вимогу нагородити її Зіркою Героя), а Рубан якось на ефірі Шустера кричав мені, що ми маємо негайно, без вироків, віддати Москві російських військових, мовляв, він про це домовився», – написала Геращенко.

 

Віце-спікер також висловила припущення, що хтось намагався маніпулювати думками рідних політв’язнів.

 

«А потім було підбурення мам і дружин заручників на голодування під АП, підбурення проти президента, хоч це ж не він тримав в тюрмах іхніх синів й чоловіків …. Й спілкування з родинами заручників ставало все важчим, відчувалося, що вони не просто страждають за рідними, а й добре накручені», – зазначила Геращенко.

 

Вона переконана, що така ситуація з заручниками для когось була вигідною.

 

«Комусь так потрібен був соціальний вибух – на ідеально вразливій для суспільства темі, на заручниках», – написала віце-спікер.

 

Раніше повідомлялося, що ситуація із народним депутатом України Надією Савченко може нівелювати та дискредитувати тему політв'язнів і негативно вплинути на ентузіазм українських партнерів у допомозі з визволенням заручників, на думку Ірини Геращенко. 

 

Нагадаємо, 22 березня Верховна Рада погодилася на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко. Слідчий Служби безпеки України затримав та зачитав підозру Савченко у приміщені Ради.

 

Також генеральний прокурор Юрій Луценко під час виступу у парламенті заявив, що 15 березня внесе до ВР подання на притягнення Савченко до кримінальної відповідальності, затримання та арешт. За його словами, Савченко планувала теракт у залі парламенту.