Геращенко закликала ОБСЄ і ЮНІСЕФ терміново перевірити інформацію про катування затриманих у “ДНР” підлітків

13 Вересня 2016, 13:28

У вівторок, 13 вересня, перший заступник голови Верховної Ради України, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко спрямувала листи до ОБСЄ і ЮНІСЕФ з проханням терміново перевірити інформацію про затримання бойовиками «ДНР» українських підлітків, яким приписують «диверсії» та катують їх. Про це Геращенко повідомила у Facebook.

 «Днями в ЗМІ з'явилася шокуюча інформація, що орки в ОРДЛО затримали групу підлітків за «диверсії» і катують їх. Ця інформація, очевидно, потребує перевірки, і я думаю, це хороша нагода ЮНІСЕФ перевірити цю інформацію, отримати доступ до нещасних дітей, що їх катують публічними допитами на відео. Те, що ми бачимо на відео це сталінські часи, сталінські методи, які успішно переймає ФСБ і їхні сателіти в ОРДЛО… Відео орки виклали в інтернет. Очевидно, ця інформація потребує перевірки і реакції», – наголосила вона.

Віце-спікер обіцяє порушити це питання в Мінську 21 вересня.

 

Геращенко принагідно нагадує, що 2 серпня ц.р. Рада Безпеки ООН провела відкриті дебати з питання дітей та збройних конфліктів. «Там украінська делегація привернула увагу до порушення прав дітей в ОРДЛО, де діти стали заручниками орків та наголосила на необхідності відображення цієї проблеми у наступній доповіді Генсекретаря ООН. На жаль, маємо все нові і нові факти порушення прав дитини і про це потрібно говорити на всіх міжнародних майданчиках», – резюмувала вона.

Нагадаємо, бойовики так званої «ДНР» заявили про затримання сімох підлітків, яких звинуватили у проукраїнських симпатіях та партизанських діях на окупованих територіях Донбаса.