Геращенко заявила, що Україна перевірить громадянство осіб, до яких збирається Москалькова

28 Червня 2018, 20:06

Українська сторона перевірить громадянство осіб, до яких Міністерство закордонних справ  РФ просило допустити омбудсмена РФ Тетяну Москалькову. Про це перший віце-спікер Ірина Геращенко  повідомила у Facebook.

 

"Олег Сенцов – український кримчанин, якого РФ насильно вважає своїм громадянином і нав‘язує громадянство як каторгу, як кріпацтво, як камінь на шию",-  зазначила Геращенко та додала, що омбудсмен Денісова теж є українською кримчанкою.

 

"Я уважно проаналізувала той список, з яким через дипломатичну ноту МЗС РФ звернулося до нашого МЗС з проханням допустити Москалькову. Серед 50 прізвищ – півтора десятки українців, що воювали на Донбасі чи готували теракти. Чи означає це, що в них подвійне громадянство, як у Вишинського? Будемо тепер перевіряти", – додала вона. 

 

Нагадаємо, посольство України в Росії направило ноту Міністерству закордонних справ РФ з рішучим протестом через недопуск Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової до незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. 

 

 28 червня Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова прибула до російського міста Лабитнангі, де утримують незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. 

 

13 червня український омбудсмен Людмила Денісова поїхала до Росії, щоб відвідати українських бранців Кремля. 

 

Однак 15 червня Денісова повідомила, що їй відмовили в зустрічі з Олегом Сенцовим. 18 червня Уповноважену Верховної Ради з прав людини не пустили до незаконно засудженого РФ українського журналіста Романа Сущенка.

 

Додамо, 25 червня генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд подав офіційне прохання до президента РФ Владіміра Путіна про помилування незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Своєю чергою, прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков заявив, що Москва не звільнить незаконно засудженого українського режисера на підставі прохання, яке надіслав Ягланд.

 

28 червня Парламентська Асамблея Ради Європи підтримала проект резолюції щодо звільнення українських політичних в'язнів в Росії та окупованому Криму.