Геращенко розповіла про новий закон щодо статусу політв’язнів у РФ та заручників на Донбасі

28 Березня 2018, 11:31

У Верховні Раді зареєстрували Закон "Про правовий статус і соціальні гарантії осіб, які незаконно позбавлені волі, заручники, або засуджені на тимчасово окупованих територіях України та за її межами".

 

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила перша віце-спікер парламенту Ірина Геращенко.

 

Вона зазначила, що до співавторства долучилися представники Комітету прав людини й захисту ветеранів, профільне міністерство ТОТ, а також колишні заручники.

 

"Під дію законопроекту мають потрапити всі ті, хто незаконно утримувався в тюрмах ОРДЛО і РФ через військову агресію, що розпочалася з 20 лютого 14 року", – написала Геращенко.

 

Водночас віце-спікер наголосила, що дезертири та інші особи, які співпрацювали з окупаційним режимом, не матимуть права на отримання разової соціальної виплати й інших соціальних гарантій. 

 

"Важливо, що держава посилить правовий захист заручників, допомогу в підготовці позовів задля притягнення причетних до катувань і незаконних утримань. Також пропонується ще раз законодавчо зафіксувати, що протягом перебування в полоні військовослужбовцям нараховується заробітна плата (ця норма працює і зараз, але буває багато скарг від родин заручників на бюрократичні перепони)", – додала віце-спікер.

 

Також Геращенко зазначила, що певні норми Закону здаються їй популістичними, зокрема соціальне житло, проте вона переконана, що до другого читання законопроект буде допрацьовано.

 

Нагадаємо, раніше Геращенко розповіла, чому питання українських заручників у РФ ускладниться через ситуацію з Савченко.