Геращенко розповіла про домовленості щодо українців, які перебувають у полоні бойовиків

22 Грудня 2015, 20:52

Під час засідання гуманітарної підгрупи тристоронньої контактної групи в Мінську було досягнуто домовленості про надання доступу працівникам Міжнародного комітету Червоного Хреста до полонених на Донбасі. Про це в Facebook повідомила представниця України в гуманітарній підгрупі, депутатка Ірина Геращенко.

«З важливого: після передачі нами списків зниклих безвісти МКЧХ розпочалася нарешті перевірка інформації про цих людей . З 762 осіб ,згідно отриманої сьогодні від ОРДО і ОРЛО інформації, встановлена доля 63 з них( певні деталі потребують перевірки, але важливо, що процес пішов). Доля 699 встановлюється. Це важлива інформація для родин , що чекають вісточку про рідних, і я дуже сподіваюся, що залучення МКЧХ сприятиме пошуку людей і ідентифікації загиблих. Також представники ОРДО і ОРЛО пообіцяли вирішити питання доступу місії МКЧХ до незаконно утримуваних. Ми давно добиваємося такого доступу, аби унеможливити негуманне поводження з полоненими», – розповіла Геращенко.

За її словами, згідно з інформацією від СБУ, терористи досі утримують 140 полонених, серед яких багато з важкими пораненнями і хворобами.

«Ми не полишаємо зусиль звільнення героїв ще цього року і працюємо в цьому напрямку. Дуже хочемо позитивних новин для родин наших героїв, думаю, шанс є. Хоча все дуже важко: продовжується спроба занизити кількість заручників з боку бойовиків, немає конкретики щодо звільнення, конкретної дати», – пояснила депутатка.

Вона також додала, що Мінські угоди будуть виконані тільки тоді, коли Надія Савченко, Олег Сенцов і та інші заручники, яких утримують у РФ, будуть будуть на волі.

Останнє цього року засідання Тристоронньоі контактноі групи і робочих підгруп у Мінську ( сьогодні працювали гуманітарна…

Опубліковано Iryna Gerashchenko 22 грудня 2015 р.

Нагадаємо, в Мінську у вівторок, 22 грудня, відбулося засідання тристоронньої контактної групи.

Як повідомлялося напередодні, це остання цього року зустріч.

З-поміж іншого, сторони домовилися про «режим тиші» з 23 грудня.