Геращенко підтримала пропозицію постпреда України в ООН перенести переговори з Мінська

24 Вересня 2018, 14:43

Уповноважена президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко підтримала позицію постійного представника України в ООН Володимира Єльченка щодо перенесення мирних переговорів з Мінська до іншої столиці. Про це вона написала у Facebook у понеділок, 24 вересня.

 

"Постпред України в ООН Єльченко заявив про необхідність перенесення мирних переговорів з Мінська на інший майданчик. Я підтримую цю позицію, й давно за це виступаю. Й вже неодноразово публічно висловлювала незгоду і обурення голосуваннями Білорусі в ООН з усіх питань, що стосуються України, окупованих Криму і Донбасу", – повідомила Геращенко.

 

За її словами, посилання на нейтральний статус Білорусі не витримує жодної критики.

 

"Адже нейтральні країни (як це показало і нинішнє голосування про включення в порядок денний 73 сесії Генасамблеї ООН питання про окупацію Криму і Донбасу) бодай, утрималися, проголосували жовтою кнопкою. Білорусь вчергове виступила одним фронтом з РФ і увійшла до ганебної "13", які проголосували проти, натиснувши червону кнопку. Це не нейтральна позиція. Це повне підігруванні Москві. І така позиція повністю суперечить статусу країни, яка є майданчиком мирних переговорів по врегулюванню ситуації на Донбасі", – заявила Геращенко.

 

Нагадаємо, раніше постійний представник України при ООН Володимир Єльченко заявив, що треба переносити переговори по Донбасу із Мінська в іншу столицю. Причиною, на його думку є те, що делегація Білорусі при ООН постійно голосує проти будь-яких ідей та пропозицій України, навіть які не стосується конфлікту з Російською Федерацією. 

 

 
Позначки: