Геращенко отримала листи від двох політв’язнів

28 Травня 2019, 12:00

Перша заступниця голови Верховної Ради України Ірина Геращенко отримала листи від політв'язнів РФ Станіслава Клиха і Рустема Ваітова та закликала усіх небайдужих писати українським бранцям, оскільки для них це надзвичайно важливо. Про це вона розповіла у вівторок, 28 травня, у Facebook.

 

 

"Отримала листи від політв‘язнів Кремля Станіслава Клиха, якого утримують в Челябинській області, і Рустема Ваітова, його утримують в Єкатеринбургу. Головне в цих листах – речення українською “До зустрічі!”. Бранці слідкують за новинами з України, дякують всім за листи і підтримку в‘язнів та їх родини, дуже сподіваються на звільнення", – написала Геращенко.

 

 

Вона нагадала, що торік українська влада неодноразово намагалася звільнити політв‘язнів Кремля, пропонуючи і в рамках мінської групи, і через Уповноваженого Верховної Ради з прав людини обмін у форматі 25/25. Неодноразово пропонували також формати 1/1 , зокрема, готові були передати РФ її громадян – засудженого в Україні за тероризм Олексія Седікова чи 72-річного В'ячеслава Висоцького, які мають проблеми зі здоров‘ям, в обмін на наших бранців, які мають важкі захворювання. Зокрема, за словами Геращенко, українська сторона просила негайно звільнити Станіслава Клиха і Павла Гриба.

 

 

"На жаль, Кремль зайняв деструктивну позицію і заблокував будь-які спроби вирішення гуманітарних питань… Шкода, що для РФ долі людей – українців, та й своїх громадян – ніколи нічого не вартували", – сказала перша заступниця голови ВР.

 

Геращенко зауважила, що написала всім політв‘язням і військовополоненим листи, у яких поінформувала, що прийняла рішення про відставку з посади Уповноваженого президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі і учасника гуманітарної групи в Мінську. При цьому вона запевнила, що й надалі як політик і як громадський діяч буде всіма силами їх підтримувати і сприяти звільненню.

 

Також Геращенко закликала усіх небайдужих знаходити час і писати українським політв'язням, адже слова підтримки і новини з України – дуже важливі в російських тюрмах.

 

Раніше перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко отримала кілька листів від політв‘язнів Кремля Романа Сущенка та Зеврі Абсеїтова.